روزه اعتماد به نفس را تقويت مي‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 352602
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 16:14
کارشناس اداره روان وزارت بهداشت،‌ گفت: در ماه رمضان افراد بر هيجانات و وسوسه هاي دروني خود بيشتر کنترل دارند.

به گزارش اتاق خبر،به علت اينکه در ماه رمضان افراد از انجام دادن يکسري اعمال خودداري کرده و بر گفتار و خشم خود بيشتر کنترل دارند، باعث مي شود تعارضات اجتماعي نيز کاهش پيدا کند و به بهتر شدن روابط اجتماعي کمک زيادي مي کند.

 به علت اينکه در ماه رمضان افراد از انجام دادن يکسري اعمال خودداري کرده و بر گفتار و خشم خود بيشتر کنترل دارند، باعث مي شود تعارضات اجتماعي نيز کاهش پيدا کند و به بهتر شدن روابط اجتماعي کمک زيادي مي کند.

به گفته افسري، روزه عامل بازدارنده از گناه و شهوت، عامل تقويت اراده، صبر و استقامت، عامل نظم و انضباط و آموزش دهنده قناعت و درمان بيماري ها و ارتقا سلامت افراد است.

 

کارشناس اداره روان وزارت بهداشت تصريح کرد: ماه رمضان فرصت خوبي براي ترک رفتارهاي نادرست مانند پرخاش کردن، اداي کلمات زشت و عادات نادرست مانند سيگار کشيدن است.

 

افسري خاطرنشان ساخت: در سايه تمرين يک ماهه که اين اعمال و رفتارها در طول روز کنار گذاشته مي شوند، آمادگي لازم براي ترک دائمي آنها نيز فراهم مي‌شود و فرد مي‌بيند که توان کافي براي ترک کامل اين اعمال را در ساير ايام نيز دارد.

 

وي در خصوص اثرات جسماني روزه گرفتن گفت: تحقيقات نشان داده است در طول روزه داري دستگاه گوارش براي حدود چندين ساعت خالي مي ماند و در واقع اين دستگاه و سيستم اعصاب مرکزي که در هضم و جذب مواد غذايي دخالت دارند استراحت مي‌کند و بعد از روزه داري به نحو بهتري اعمال خود را انجام مي‌دهند و به عبارت ديگر متابوليسم بدن نرمال مي‌شود.

 

کارشناس اداره روان وزارت بهداشت افزود: پيروي از يک برنامه غذايي صحيح در ايام ماه رمضان از اهميت ويژه اي برخوردار است تا هم بتوان عادات غذايي غلط را اصلاح کرد و هم از برکات معنوي اين ماه بهره برد.

منبع: آریا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید