مجلس دهم درصورت ادامه بدعهدی آمریکا درمورد برجام به وظیفه خود عمل می کند | اتاق خبر
کد خبر: 352715
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 18:21
نماینده مردم لنجان درمجلس:
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم در صورت ادامه بدعهدی های آمریکا در مورد برجام به وظیفه انقلابی - الهی خود عمل می کند و خواب پریشان این رژیم را که فکر می کرد با روی کارآمدن مجلس دهم سیاست اغماض و سازش را در پیش می گیرد، بدون تعبیر می

اتاق خبر - محسن کوهکن در نطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی افزود: ملتی که دشمن خود را نشناسد و با ترفندهای آن در همه زمینه ها آشنا نباشد، محکوم به شکست است.
وی تصریح کرد: اگر امروز رهبری در هر مناسبتی به تبیین و گوشزد ابعاد مختلف دشمنی رژیم استکباری حاکم بر آمریکا می پردازند و با اقتدار تمام در هر مقطعی سیاست های خارجی این رژیم سلطه گر را به چالش می کشند و آنها را منفعل می کنند به چیزی غیر از سربلندی استقلال و پیشرفت کشور در سایه اسلام و توانمندی های ملت فکر نمی کنند.
نماینده مردم لنجان در مجلس ادامه داد: رهبرا ، مجلس دهم در صورت ادامه بدعهدی های آمریکا در ارتباط با برجام به وظیفه انقلابی الهی خود عمل خواهد کرد و خواب پریشان این رژیم را که فکر می کرد با روی کارآمدن مجلس دهم، این مجلس سیاست اغماض و سازش را در پیش خواهد گرفت بی تعبیر خواهد گذاشت.
کوهکن یادآور شد: در صورت پیمان شکنی رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با برجام محل آتش زدن آن در پشت همین تریبون مجلس و در مقابل چشمان جهانیان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: مگر ما فراموش کردیم در مقابل زیاده خواهی های آمریکا هر کجا با اقتدار و استقامت ایستاده ایم، آنها بودند که کوتاه آمدند همانطور که در مقابل بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مقام مسوول آمریکایی اعلام کرد رئیس جمهوری آمریکا نمی تواند برجام را نادیده بگیرد.
نماینده مردم لنجان در مجلس در بخش دیگری از نطق خود به فرمایشات رهبری در دیدار با مسوولان نظام اشاره کرد و گفت: این فرمایشات همه ما را به بازنگری در نوع تحلیل در امور اقتصادی فرا می خواند.
کوهکن ادامه داد: رهبری مشکلات اقتصادی را ناشی از عملکرد دولت فعلی و دو دولت گذشته دانستند و اگر قرار است مجلس ریل گذاری برای دولت باشد، تکلیف داریم در یک بررسی جامع و کامل به این مهم پرداخته و اگر ایرادات به قانونگذاری برگردد نسبت به اصلاح آن اقدام و آن که مقدار به بخش نظارت مربوط می شود بدون ملاحظه از احدی انجام وظیفه کنیم.
وی تصریح کرد: لازمه حفظ اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی و حرکت در مسیر توسعه همه جانبه همراه با اجرای عدالت، حفظ اتحاد و یکچارچگی مردم و تبعیت از رهبری معظم و میزان قراردادن مبانی دینی، هوشیاری در مقابل پروژه نفوذ دشمن بخصوص در بخش فرهنگ دینی و عمومی مردم و در یک کلام با معیارهای نظام اسلامی انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.
نماینده مردم لنجان در مجلس در ادامه به انتخاب شعارهای اقتصادی سال از سوی رهبری اشاره کرد و گفت: چندین سال که رهبری شعار سال را در ارتباط با امور اقتصادی کشور اسلامی انتخاب می کنند و در جایی هم فرمودند اینها برنامه های کوتاه مدت نیست.
کوهکن یادآور شد: خطاب من به دولت این است موضوع را فقط در قالب چند وزارتخانه اقتصادی نبینیم. وزارت آموزش و پرورش در محتوای کتب درسی نگاهی مبتنی بر روش اداره امور براساس اعتماد به توانمندی های داخلی برای فرزندان این آب و خاک نهادینه کند و وزارت علوم و تحقیقات برای تبدیل این مهم به یک باور با استناد به ادله مقبول و کارشناسانه برای قشر دانشجو در پایان نامه ها و پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی تدبیر کند .
وی تاکید کرد: پیاده کردن اقتصاد مقاومتی را تنها در چند راه کار کوتاه مدت آنهم تنها برای سازمان ها و وزارتخانه های اقتصادی فهمیدن عمق نگاه رهبری نیست.
نماینده مردم لنجان در مجلس ادامه داد: آفت نگرفتن تصمیمات شجاعانه و کارشناسانه اقتصادی در دولت های فعلی و قبلی و پیش از آن نگاهی محافظه کارانه برای حفظ خود بوده است اگر چه با نیت بودن و ماندن برای ادامه خدمت تحلیل شود.
کوهکن خطاب به رئیس جمهوری اظهارداشت: امروز تغییر و اصلاح نگاه مدیران کشور در تمام سطوح و رده ها در ارتباط با واقعیت های اقتصادی کشور یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی یادآور شد: در حالی که امسال حدود 90 درصد بودجه، جاری است، معلوم نیست برای اتمام حدود 500 هزارمیلیارد تومان پروژه های نیمه تمام عمرانی کشور با سالی حدود 22 هزارمیلیاردتومان چه می خواهیم انجام دهیم.
وی همچنین گفت: آیا وقت آن نرسیده است که برای نجات اقتصاد کشور تصمیمات شجاعانه ای در این بخش گرفته شود و مقتدرانه مدیران کشور را از صدر و ذیل همراه با این نگرش کنیم.
نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: در چند روز گذشته از نزدیک شاهد چهره های زحمت‌کش و نگران کشاورزان روزه‌دار بودم که به علت عدم تخصیص سهم آبه‌ شاهد از بین رفتن زحمات خود هستند، به همین دلیل مسئولان ذیرربط باید با احساس مسئولیت به صورت ضربتی در رفع این مشکل بکوشند چراکه در صورت تعلل ناچار به انجام وظایف قانونی خود خواهم بود.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در اسرع وقت صورت جلسه سه معاون وزیر برای تخصیص سهمیه جدید ملغی الاثر شود. همچنین نرخ بیکاری در شهرستان لنجان بالا است و حق این است که مدیران و صاحبان صنعت و سرمایه و خدمات نیروی مورد نیاز خود را از خیل جوانان بیکار ساکن شهرستان تامین کنند تا حداقل هزینه ایاب و ذهاب از دوش تولید برداشته شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید