الجزایر به تلاش برای ریشه کنی تروریسم ادامه می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 352738
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 20:18
ماهنامه الجزایری « الجیش» چاپ الجزیره در گزارشی ضمن ارائه آماری از تلفات جانی و غیرجانی گروه های تروریستی در الجزایر بر اقدامات وزارت دفاع الجزایر برای ریشه کنی تروریسم تاکید کرد.

اتاق خبر - به گزارش ماهنامه' الجیش' از الجزیره، وزارت دفاع الجزایر در بیانیه ای اعلام کرده است در پنج ماه گذشته، در عملیات های گوناگون نیروهای ارتش موفق شده اند 73 تروریست را به هلاکت برسانند و 111 تروریست دیگر را دستگیر و تحویل مراجع قضایی نمایند.
گزارش ماهنامه الجیش تاکید می کند: در عملیات های ارتش این کشور در میان ماه ژانویه تا می ( مه) سال جاری، 248 پناهگاه نظامی متعلق به گروه های تروریستی شناسایی و به طور کامل تخریب شد. هم چنین مقادیر زیادی سلاح و مهمات نظامی درون شهری و انتحاری شامل چند قبضه سلاح پرتاب موشک آر پی جی7، 16قبضه مسلسل کلاشنیکف، 723 عدد نارنجک انفرادی و 79بمب دست ساز و دیگر تجهیزات نظامی پیشرفته نیزکشف و ضبط شد.
گزارش ماهنامه الجیش در حالی منتشر می شود که پیشتر ارتش الجزایر موفق به کشف این انبار سلاح های جنگی در منطقه «الدبداب» در استان «الیزی» در مرزهای جنوب شرقی این کشور با لیبی شده بود.
وزارت دفاع الجزایر پیش از این نیز اعلام کرده بود ارتش این کشور روز دوشنبه ضمن کشتن دو تروریست، موفق به کشف دو قبضه تیربار کلاشنیکوف و دو بمب دست ساز و چهار مخزن ذخیره در روستای 'تازه' در استان 'جیجل' واقع در 300کیلومتری الجزیره شده است.
بر اساس گزارش منابع رسمی، ارتش این کشور در هفته های اخیر حملات خود علیه تروریست ها را شدت بخشیده است؛ درماه میلادی گذشته(ماه می) 22تروریست در الجزایر کشته و 6تن دستگیر شدند و 2 نفر دیگر نیز ناگزیر خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند.
ارتش همچنین درماه می (اردیبهشت) موفق به دستگیری 13 تن از حامیان گروه های تروریستی و کشف 16 مخفیگاه و دوکارگاه ساخت سلاح و مواد منفجره آنها شده بود.
این در حالی است که رشد ورود مواد مخدر به الجزایر در سال 2014 همزمان با تشدید اقدامات امنیتی در مرزهای مغرب کاهش چشمگیری داشته است اما با این وجود در چهار ماه اول سال 2016 30 تن مواد مخدر در مرزهای این کشور با مغرب کشف و ضبط شده است.
اقدامات امنیتی در مرزهای دو کشور همچنین موجب شده است تا باندهای قاچاق شیوه های جدیدی را برای قاچاق در پیش بگیرند مانند قاچاق از طریق دریا و یا استفاده از موادمخدر دیگری همچون، کوکایین، هرویین و داروهای روان گردان.
افسران مبارزه با مواد مخدر الجزایر هشدار داده اند که قاچاق قرص های روان گردان به این کشور که در کارگاه های سری در کشورهای شمال آفریقا و منطقه دریای مدیترانه تولید می شود ابعاد خطرناکی یافته است و سلامت جسمی و روانی جوانان این کشور را نشانه رفته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید