Performancing Metrics

آل سعود در پوشش فرائض دینی بزرگترین منکرها را انجام می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 352996
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 15:50
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به جنایت های فراوان وهابیت، گفت: آل سعود در پوشش فرائض دینی بزرگترین منکرها را انجام می دهد.

اتاق خبر - حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی یکشنبه شب در مراسم گردهمایی فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: آل سعود با حفظ یک سری ظواهر از جمله برگزاری نمازهای جماعت سعی می کند تا خود را پایبند به ارزش ها معرفی کند، ولی همین رژیم تا الان چند هزار زائر خانه خود را با بی کفایتی خود به شهادت رسانده و قبرستان بقیع محل مضجع شریف 4 امام معصوم را به این روز انداخته و با به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم یمن منکربزرگی را انجام می دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وظیفه و رسالت بزرگ احیای امر به معروف و نهی از منکر را به تبعیت و پیروی از قرآن به عهده مومنان قرار دادند، اظهار داشت: خود این بزرگان به هیچ وجه بنا نیست معجزه کنند و کرامتی اتفاق بیفتد.
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تشکیل گروه های امر به معروف و نهی از منکر در این استان خاطرنشان کرد: تاکنون مجموعه های مختلفی جهت خدمت در این عرصه بوجود آمدند، که برخی از آنها سابقه بیشتری دارند و تعدادی نیز بتازگی شکل گرفته اند، که هر کدام عنوان ها و اسامی مشخصی را برای معرفی خود استفاده می کنند.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) افزود: ناصحین اولین اجتماعی بود، که به همت عالم وارسته و فقیه با اخلاق آیت الله احمدی میانجی و با هدایت حضرت امام (ره) در این استان تشکیل شد.
وی با بیان اینکه آن عالم ربانی در بدو شکل گیری این مجموعه نخستین نصیحت را متوجه اعضای آن کرد، افزود: آن مرحوم به پیروان خود در این مجموعه توصیه نمود تا از تشریفات پرهیز کنند، و تا پایان عمر با برکتش نیز دغدغه این جمع را داشت، و همواره با رهنمودهای خود ناصحین را حمایت و هدایت می کرد.
سعیدی با بیان اینکه به دنبال تشکیل فعالیت ناصحین گروه های دیگر امر به معروف و نهی از منکر نیز در قم کار خود را آغاز نموده، و منشا، خیر و برکت های زیادی برای این شهر مقدس شدند، گفت: گاهی برخی ها می گویند با این همه فسادهایی که وجود دارد پس چرا این گروه ها کار نمی کنند، ولی غافل از آنکه همین مقدار دیانت و غیرتی هم که در قم باقی مانده به برکت همین گروه های امر به معروف است، و الا ما در کشور شهرهایی را داریم که وضعیت نامطلوبی را از نظر حجاب و پایبندی به ارزش های دینی در آنها مشاهده می کنیم.
امام جمعه موقت قم همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد انسجام و وحدت رویه میان همه مجموعه های فعال در زمینه فریضتین خاطر نشان کرد: به طور حتم اطلاع نداشتن این مجموعه ها از فعالیت های یکدیگر آسیب بزرگی برای آنها محسوب می شود، از این رو اگر تمامی این مجموعه ها بتوانند هر از چند گاهی به صورت فصلی و یا موردی نشست هایی را به منظور ارائه گزارش در مورد عملکرد ها و توانایی های خود به یکدیگر داشته باشند، به تحقق اهدافشان نزدیکتر می شوند. این مراسم به همت معاونت جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ترتیب یافته بود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید