با 5 میلیون چه خودرویی می توان خرید+عکس | اتاق خبر
کد خبر: 353016
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 13:07
اتاق خبر بررسی می کند
با توجه به قیمت خودرو صفر در ایران سایت های زیادی به کار خرید و فروش خودرو های دست دوم رو آورده اند.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: امروزه داشتن یک خودرو تبدیل به یک ضرورت برای بسیاری از افراد شده است. این مسئله در شهر های بزرگتر به دلیل دور بودن مسافت محل کار و زندگی افراد و مشکلاتی که سیستم حمل و نقل عمومی به دلیل جمعیت کلان شهر هایی مانند تهران دارد نمود بیشتری پیدا می کند.

با این حال به دلایل مختلف قیمت خودرو در کشور بالاتر از پس انداز و درآمد بیشتر مردم است. حتی علیرغم شرایط لیزینگ که از سوی برخی از شرکت های داخلی و خارجی ارائه می شود به نظر می رسد که باز هم اکثریت مردم از داشتن خودروی خود محروم هستند. به همین دلیل بازار خودروهای دست دوم و کار کرده در کشور رونق دوباره ای گرفته است. در این میان وب سایت های خرید و فروش خودروی کار کرده و دست دوم نیز تلاش بسیاری برای برای جذب مشتریان خود با ارائه خودرو های مختلف در قیمت های گوناگون می کنند. سوالی که در این بین مطرح می شود این است. حداقل پولی که برای خرید یک خودرو جدا از کیفیت آن نیاز است چقدر است؟ 

در حدود 30 خودرو در بازار فروش خودروی دست دوم از سوی صاحبان خود با قیمت کمتر از 5 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. ارزانترین خودرو در میان خودرو های 5 میلیونی و کمتر مربوط به سه خودروی تویوتا کارینا 1979، پژو 504 1979 و بنز سی 220 مدل 1973 است که هر سه این خودروها با قیمت 3 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده اند.

توصیفات خودرو ها نیز در جای خود قابل توجه است. برای مثال در توصیف بنز سی 220 از سوی فروشنده آن گفته شده که خودرو از لحاظ فنی سالم و  از نظر ظاهر تنها  نیاز به رنگ و موج گیری و روکش صندلی دارد. این خودرو 5 سال از پارکینگ بیرون نرفته است. کارکرد این خودرو 300 هزار کیلومتر است. پژو 504 نیز بدون اعلام کارکرد تنها به ذکر مشخصات ظاهری و اشاره به تعمیر موتور خودرو شده است. این مسئله در مورد تویوتا کارینا نیز صادق است و این خودرو بدون اشاره به کارکرد آن، به فروش گذاشته شده است.

پیکان گوناگون از آخرین محصولات ایران خودرو در دهه 70 شمسی است که در این بازار با قیمت 3.2 میلیون تومان و بدون اطلاعات خاصی در مورد کارکرد و وضعیت خودرو به فروش گذاشته شده است.

پیکان وانت 1377 با قیمت 3.3 میلیون دیگر محصول قدیمی ایران خودرو در این بازار است. برخلاف فروشنده قبلی، فروشنده این خودرو از بیرنگ بودن خودرو و سالم بودن آن به مشتری اطمینان خاطر می دهد اما به مانند فروشنده قبلی صحبتی از میزان کارکرد خودرو نشده است. با اطلاعاتی که فروشنده خودرو درباره این خودرو می گوید، با 3.5 میلیون تومان می توان صاحب یک دستگاه خودروی رنو سپند مدل 1378 شد. این خودرو با 108 هزار کیلومتر کارکرد از وضعیت فنی مناسبی برخوردار است.

خودرو های ژاپنی همواره در میان مشتریان ایرانی خوشنام بوده اند. مزدا 929 محصول 1988 تنها خودرو در این بازار است که می توان با قیمت کمتر از 5 میلیون تومان خرید و بنا بر گفته فروشنده آن، 150 هزار کیلومتر کارکرد دارد و این خودرو 4 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

. پراید صندوق دار مدل 1386 با 300 هزار تومان اختلاف با قیمت 4.3 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. به ادعای فروشنده آن این خودرو 300 هزار کیلومتر کارکرد و سابقه تصادف داشته است. خودرو های شاسی بلند در سال های اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند. در صورت پرداخت 4.6 میلیون تومان خریدار می تواند صاحب وانت سیمرغ 1364 شود. این خودرو 520 هزار کیلومتر کارکرده است و نیاز به تعویض پلاک دارد.

در انتها چند خودرو که با قیمت 5 میلیون تومان در این بازار به فروش می رسند دیده می شوند. پژو آردی مدل 1381 یکی از این خودرو ها است که 204 هزار کیلومتر کارکرد داشته است و بنا بر گفته صاحب آن تعمیرات فنی بر روی آن انجام شده است.

دوو ماتیز مدل 1379 خودروی دیگری است که بدون ذکر کارکرد با قیمت 5 میلیون تومان به مشتری عرضه می شود. دوو اسپرو مدل 1993 همانطور که فروشنده آن در توصیف خودروی خود آورده بدون کولر و با سیم کشی معیوب به فروش می رسد و نکته ای که بیش از هر چیز در مورد این خودرو جلب نظر می کند دلیل فروش خودرو را نیاز مالی ذکر می کند.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید