دولت یازدهم مصمم به استفاده از ظرفیت اقتصاد دریا است | اتاق خبر
کد خبر: 353055
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 20:09
مشاور رئیس جمهوری؛
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه دولت یازدهم بر استفاده از ظرفیت های اقتصاد دریا تاکید دارد، افزود: دولت مصمم است با ایجاد صنایع بزرگ و متوسط در خط ساحلی جنوب بتواند منطقه چابهار را به ساحل امن سرمایه گذاری‌های صنعتی تبدیل کند.

اتاق خبر - از پایگاه خبری مناطق آزاد، اکبر ترکان افزود: با توجه به زیرساخت‌های انجام شده در چابهار، امید است صنایع بزرگ نظیر فولاد، آلومینیوم و خودروسازی ایجاد تا علاوه بر رشد اقتصادی منطقه از مزیت اقتصاد دریا برای صنایع صادراتی استفاده شود.
وی یادآور شد: باتوجه به برنامه دولت برای توسعه منطقه آزاد چابهار و جذب سرمایه‌‌های داخلی و خارجی، ایجاد قطب سوم خودروسازی در این منطقه همچنان در دستور کار قرار دارد و منتفی نشده است.
مشاور رییس جمهوری با تاکید بر این که چابهار به قطب صنایع بزرگ کشور تبدیل می شود، افزود: صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع بزرگ باید در منطقه آزاد چابهار دارای سهم باشد.
ترکان با اشاره به این که دو منطقه آزاد جاسک و بوشهر نیز ظرفیت جدیدی به سواحل جنوب اضافه می‌کنند، افزود: تصمیم هایی برای توسعه سواحل جنوب اتخاذ شده که راهبردی است و توجیه مناطق آزاد متکی به این تصمیمات است.
وی با بیان این که در هر حوزه‌ای که اقتصاد پررونق باشد، جمعیت گرد آن جمع می‌شود، گفت: ۷۰ درصد جمعیت جهان در سواحل زندگی می‌کنند، در حالیکه این رقم در ایران بسیار اندک است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه هیچ یک از شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر در سواحل جنوب قرار ندارند، گفت: این در حالی است که اقتصاد نفت ایران در جنوب قرار دارد و ما باید حداکثر استفاده را از ظرفیت اقتصاد دریا ببریم.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید