میلیارد تومان کلاهبرداری با پیش فروش پراید | اتاق خبر
کد خبر: 353133
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 03:34
فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری و بازداشت فردی که در قالب راه اندازی شرکتی تحت عنوان پیش فروش خودرو اقدام به 250 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

اتاق خبر: سرهنگ ‌علی‌اکبر جاویدان گفت: متهم به همراه هم‌دست خود در قالب راه اندازی شرکت اقدام به پیش فروش خودرو با قیمت پایین‌تر از بازار با همکاری فرد سومی در تهران می‌کرد.
وی گفت: متهمان با دریافت 175 میلیون ریال وجه نقد از متقاضیان، به آنها وعده تحویل خودروی پراید ظرف مدت دو ماه را می‌دادند به این صورت که در موعد مقرر خودرو را تحویل می‌دهند و یا معادل دو میلیون تومان به عنوان سود به آن‌ها پرداخت می‌کنند.
سرهنگ جاویدان ادامه داد: پرداخت این میزان سود موجب شده بود تا بخش زیادی از مردم از تحویل گرفتن خودرو خودداری کنند و به دریافت سود راضی شوند.
این مقام ارشد انتظامی استان با بیان این که حوزه فعالیت متهمان در شهرستان آزادشهر بوده است، اظهار کرد: متهمان که دو برادر هستند، روز سه‌شنبه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی گلستان، تعداد مال باختگان این کلاهبرداری میلیاردی را حدود یک هزار و 500 نفر اعلام و گفت: برآوردهای اولیه حاکی از آن است که متهمان از این روش بیش از 250 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند.
گفتنی است، تحقیقات تکمیلی ماموران در این خصوص همچنان ادامه دارد.

منبع: رکنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید