مذاکره با طالبان تنها راه حل صلح در افغانستان است | اتاق خبر
کد خبر: 353194
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 17:31
مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی مطرح کرد:
مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی گفت، از نظر اسلام‌آباد گفت‌وگو با شبه‌نظامیان طالبان "تنها گزینه" برای حل درگیری‌ها در افغانستان است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، سرتاج عزیز، مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی گفت: دیدگاه ما این است که ناتو و ایساف (نیروی بین‌المللی کمک به برقراری امنیت) 15 سال نبرد کرده‌اند اما نتوانسته‌اند صلح برقرار کنند و اکنون مذاکره تنها گزینه است. حتی اگر طالبان نتواند افغانستان را اشغال کند، همچنان می‌تواند برای سال‌ها به مبارزه ادامه دهد.

 این مقام تاکید کرد، اسلام‌آباد می‌تواند از نفوذ خود استفاده کرده و طالبان را به پای میز مذاکره بیاورد اما از کابل انتظار دارد تا مواضع خود را در عرصه میدانی تقویت کند و به طالبان چیزی را پیشنهاد دهد که آنها نمی‌توانند از طریق جنگ به دست آورند.

 اسلام‌آباد میزبان تازه‌ترین دور مذاکرات گروه هماهنگی چهارجانبه در امور افغانستان است که با حضور پاکستان، ایالات متحده آمریکا و چین در 18 مه برگزار شد. چندین روز پس از آن، ملا منصور، رهبر طالبان به دنبال حمله پهپادی آمریکا در پاکستان کشته شد. اسلام‌آباد این حرکت را محکوم کرد و گفت که مرگ این رهبر طالبان روند صلح را به خطر می‌اندازد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید