تمجيد فدراسيون جهاني بسكتبال از حامد حدادي | اتاق خبر
کد خبر: 353213
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 08:16
سايت فدراسيون جهاني بسكتبال در گزارشي از عملكرد حامد حدادي در تورنمنت چين تمجيد كرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايسنا،‌ سايت فدراسيون جهاني بسكتبال پس از قهرماني ايران در تورنمنت چين گزارشي نوشته و در آن به عملكرد درخشان حامد حدادي ستاره ايران اشاره كرده‌ است. در اين گزارش آمده است:

اعتماد به نفس و خودباوري تيم ملي بسكتبال ايران با قهرماني در تورنمنت اطلس چين بسيار بالا مي‌رود؛ قهرماني كه با برتري برابر تيم ملي ب ليتواني بدست آمد.

تيم ملي بسكتبال ايران كه خود را براي رقابت‌هاي انتخابي المپيك در تورين ايتاليا آماده مي‌كند در ديدار نيمه نهايي چين ميزبان را شكست داد و در فينال توانست براي دومين بار ليتواني را در اين تورنمنت شكست بدهد و قهرمان شود.

حدادي در ديدار فينال با كسب 22 امتياز نقش اصلي را ايفا كرد. او كه در سال گذشته نيز تيم ملي ايران را در قهرماني آسيا همراهي مي‌كرد يك ستاره بود و در جام جهاني سال 2014 نيز مهره كليدي تيمش محسوب مي‌شد.

ايران در تورنمنت اطلس نماينده آمريكا و مقدونيه را نيز برده بود و حدادي در اين دو مسابقه نيز عملكرد خيره‌كننده‌اي داشت. ايران در مرحله گروهي براي نخستين بار به مصاف ليتواني رفت و اين تيم را در آن مسابقه نيز شكست داد. تيم ملي بسكتبال ايران نشان داد كه اكنون به فرمي ايده‌آل رسيده و شرايط مطلوبي دارد. مي‌توان اشاره كرد كه تيم ملي ايران بدون حدادي قهرمان غرب‌آسيا شده‌است.

در رقابت‌هاي انتخابي المپيك به ميزباني تورين ايتاليا، ايران بايد در گروه A با مكزيك و يونان رقابت كند. اگر ايران اول يا دوم شود تيم ديرك باوئرمان به مرحله نيمه‌نهايي انتخابي المپيك صعود خواهد كرد و بايد با حريفاني از گروه B رقابت كند؛ در آن گروه كرواسي، تونس و ايتاليا حضور دارند.

تنها تيم اول اين تورنمنت جواز حضور در بازي‌هاي المپيك ريو را كسب خواهد كرد. ايران پيش از اين توانست سهميه حضور در المپيك پكن در سال 2008 را كسب كند اما براي المپيك لندن در سال 2012 ناكام ماند.

انتهاي پيام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید