کد خبر: 353326
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 12:53
اگر ازجمله افراد بی دغدغه جامعه هستید و به نوستالژی بازی نیز علاقه مندید، یکی از راه های جذاب برای سرگرم شدن شما روی آوردن به جمع آوری عتیقه است.

اتاق خبر- گروه ترجمه: اگر ازجمله افراد بی دغدغه جامعه هستید و به نوستالژی بازی نیز علاقه مندید، یکی از  راه های جذاب برای سرگرم شدن شما روی آوردن به جمع آوری عتیقه است. طی جلسه ای که با تعداد زیادی از عتیقه فروشان داشتیم این افراد  به سوالات رایج مردم در خصوص عتیقه پاسخ داده اند. در ادامه 7 سوال و پاسخ های آن را می خوانید.

یک - آیا هر شی  قدیمی عتیقه محسوب می شود؟

نه، نیست! برای اینکه یک شی عتیقه محسوب شود باید قدمت آن حداقل  100 سال باشدالبته در کنار قدمت ارزش هنری آن نیز مطرح است. هرچقدر میزان ارزش هنری بالا باشد احتمال اینکه آن شی عتیقه محسوب شود نیز افزایش می یابد.

دو -  آیا عتیقه باید دارای فلسفه و منطقی باشد؟

البته که هستند. زمانی که یک صنعتگر اثری هنری را خلق می کند مسلما منطقی داشته و از منبع خاصی الهام گرفته و این منبع الهام می تواند مجموعه ای از حوادث، حیوانات و یا طبیعت را دربربگیرد. تمام این موارد ذکر شد فلسفه و منطق یک عتیقه را تشکیل می دهد.

سه - آیا لازم است برای تبدیل شدن به یک کلکسیونر عتیقه بسیار ثروتمند باشی؟

این قانون قطعی نیست! هزینه ای که شما صرف می کنید تنها بر قدمت عتیقه تأثیر دارد. قشر متوسط جامعه نیز می توانند مطابق با بودجه ی خود یک گرامافون عتیقه تهیه کنند. بخش عمده ای از موفقیت در این فعالیت به پول ارتباطی ندارد بلکه به سلیقه و هوش شما بازمی گردد.

چهار - چگونه می توان این فعالیت را به نوعی منبع درآمد تبدیل کرد؟

با خرید صحیح اشیا عتیقه و هنری می توان به این فعالیت به عنوان یک سرمایه گذاری پرسود اما زمانبر نگاه کرد. قبل از هرچیزی این نوع  سرمایه گذاری صبر بسیاری می طلبد و البته این نکته را نباید از یاد برد که اگر شما به  عنوان یک تازه کار اطلاعات کافی در زمینه عیتقه شناسی ندارید با یک عتیقه شناس حرفه ای، درستکار و هنردوست وارد همکاری شوید چراکه به تنهایی سرمایه خود را به باد خواهید داد. اما تشخیص یک عتیقه شناس نیز قطعا صحیح نیست.

پنج - چگونه یک کلکسیونر خوب شویم؟

فکر نکنید تنها داشتن پول برای یک کلکسونر عتیقه جات کافی است و با پول خود می توانید به سرعت صاحب کلکسیونی وسیع از عتیقه جات شوید. این فعالیت قبل از هرچیزی زمان، تلاش، علاقه و توجه می طلبد و ابزار شما برای موفقیت در این مسیر و تبدیل شدن شما به یک کلکسیونر عتیقه است.

شش - از کجا معلوم شود اورجینال است یا خیر؟

شما هیچ گاه نمی توانید این را متوجه شوید. در حال حاضر سعی می کنند با اشعه مادون بنفش از اصالت یک تابلو و یا امضا اطمینان پیدا کنند اما چنین چیزی در مجموع قطعیت ندارد.

هفت - در این شرایط از چه کسانی کمک بگیریم؟

در این مسیر فقط خود شما و تجربه هایی که به مرور زمان به دست می آورید می تواند به شما کمک کند اما این را از یاد نبرید که اطمینان کامل از اصالت یک عتیقه تنها از را طریق نگاه کردن و لمس کردن ممکن نیست.

 

منبع: روزنامه حریت / مترجم: زهره احدی

94104ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید