مشکلات ری در شورای شهر تهران بررسی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 353410
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 21:55
اعضای شورای شهر در خصوص مشکلات ری تذکراتی مطرح کردند.

اتاق خبر: در جلسه علنی روز سه شنبه پس از تذکر رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران اعضا در خصوص مشکلات شهر ری تذکراتی ارائه کردند.

در این جلسه احمد حکیمی پور عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه در خصوص ری مصوبات زیادی داریم، گفت: ما باید پیگیر مصوبات قبلی باشیم و کمیته ای تشکیل دهیم تا تصمیم گیری های قبلی را پیگیری کند.

وی تاکید کرد: نباید روضه ری را از اول بخوانیم بلکه باید ببینیم چرا مصوبات اجرا نشدند.

تشکر معاون شهردار از گزارش حافظی

ناصر امانی نماینده شهرداری در شورا و معاون شهردار با تشکر از گزارش ارائه شده حافظی از مشکلات ری گفت: در این گزارش تنها عملکرد شهرداری به نقد کشیده نشده بود بلکه تمامی نهادها که باعث مشکلات این منطقه شده بودند را نقد کرده بود و تقریبا بیشتر گزارش به شهرداری مربوط نبود.

وی با بیان اینکه ساخت و سازها زیر دکل فشار قوی در دهه ۷۰ اتفاق افتاده است، گفت: نمی توان مردمی که ۲۰،۳۰ سال در این منطقه زندگی کرده اند زیر امواج فشار قوی تهدید به تخریب خانه هایشان کرد.

امانی با اشاره به لزوم وجود مدیریت شهری برای حل مشکلات این چنینی گفت: اگر چنین مدیریتی محقق شود با مشکلات کمتری رو به رو هستیم.

وی با اشاره به بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی که برای شهر ری تصویب شده است گفت: شهرداری ۷ برابر درآمدهایی که از ری کسب می کند در آنجا سرمایه گذاری کرده است.

مشکلات با عکس حل نمی شود

در ادامه این جلسه محمد سالاری عضو شورای شهر تهران با انتقاد از پرداختن ناگهانی به مشکلات شهر ری گفت: اگر قرار بر این بود که نطق پیش از دستور اینگونه به آن پرداخته شود و پس از آن تبدیل به بررسی مشکلات ری شود باید اعضای شورا نیز باید از آن اطلاع پیدا می کردند.

وی با بیان اینکه دکل هایی که در این منطقه نصب شده مربوط به دولت های گذشته است، گفت: بافت فرسوده شکل گرفته در طول سالیان دراز به وجود آمده، اینکه ما هر هفته چند عکس را منتشر کنیم و بگوییم چنین مشکلاتی وجود دارد هیچ مشکلی را حل نخواهدکرد.  اگر اینگونه بود من هر جلسه ۵۰ عکس می آورم که نشان دهنده بخشی از مشکلات تهران است.

ری قابلیت کسب درآمد هزار میلیارد تومان را دارد

مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه ری قابلیت کسب درآمد هزار میلیارد تومان را دارد، گفت: فرمانداری ری از سال پیش به این موضوع ورود پیدا کرد و  از صنایع، حریم و ... که در این محدوده وجود دارد ۲۵۰ میلیارد کسب درآمد کرد.

به گفته طلایی شهرداری اقدامات خوبی در ری انجام داده اما هنوز حق خود را در خصوص این منطقه ادا نکرده است.

مهدی چمران خطاب به طلایی گفت: با کسب درآمد هزار میلیاردی از ری موافق نیستم. ری در سال گذشته تنها ۲۵ میلیارد درآمد داشته و اینگونه سخنان توقعات را بالا می برد.

عباس جدیدی نیز در این جلسه با بیان ینکه باید فرمانداری ری فکری به حال ۲۰۰ هزار افاغنه شهر ری کند، گفت: این جمعیت از بسیاری از امکانات محروم هستند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید