دولت جداول بودجه های زاید را حذف کند | اتاق خبر
کد خبر: 353452
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 01:00
کاتب:
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از دولت خواست در اقدامی انقلابی جداول زاید بودجه 1395 را حذف کند.

اتاق خبر - غلامرضا کاتب در ادامه جلسه علنی روز سه ‌شنبه مجلس پس از سخنان محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: بحران های آب، محیط زیست و صندوق های بازنشستگی از جمله مسائل کشور در گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود.
وی تصریح کرد: اما یکی از بحران های مهم میزان بالای هزینه های عمومی کشور است که از سال 93 تاکنون هزینه های جاری افزایش یافته و در سال 95 ، 37 هزار میلیارد تومان بودجه در این رابطه رشد داشته است.
نماینده مردم گرمسار در مجلس افزود: در سال جاری 208 هزار میلیارد تومان سهم هزینه های جاری است، این در حالی است که دولت به این میزان درآمد نخواهد داشت و اگر این موضوع پنج سال تداوم یابد، بودجه جاری به 400 هزار میلیارد تومان در سال های آینده خواهد رسید.
کاتب یادآور شد: دولت باید با یک تصمیم انقلابی جداول زاید بودجه ای را حذف کند و باید توجه داشت تمامی قوا به دنبال کاهش هزینه ها هستند بنابراین، این مهم باید اجرایی و دولت کوچک شود.
وی ادامه داد: دغدغه رهبر معظم انقلاب مبارزه با قاچاق کالا است و با توجه به گزارش رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، سالانه بسیاری از کانتینرها از مبادی ورودی بدون کنترل وارد کشور می شوند و نتیجه آن 25 میلیارد دلار رقم کالای قاچاق ورودی است که از درآمد نفت بیشتر است.
وی همچنین اظهار داشت: 103هزار میلیارد تومان میزان درآمدهای مالیاتی بودجه ای است و هرچه این میزان افزایش یابد به تولید کننده فشار می آید در خصوص درآمدهای نفتی و درآمد فروش اوراق مشارکت واموال و دارایی ها نیز رقم ها مشخص است.
عضو هیأت رئیسه مجلس دهم افزود: دولت باید ضمن کنترل هزینه ها و جلوگیری از قاچاق باید تصمیمی برای ایجاد اشتغال پایدار اتخاذ کند.
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون رئیس جمهوری با حضور در جلسه علنی امروز مجلس به نمایندگان درباره برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی (وضع موجود، چالش ها و پیشنهادها) گزارش داد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید