Performancing Metrics

پیشنهاد روحانی برای برگزاری نشست ماهانه جناح های سیاسی در جهت همدلی و همزبانی است | اتاق خبر
کد خبر: 353469
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 02:22
دبیرکل جمعیت انسجام اسلامی:
دبیرکل جمعیت انسجام اسلامی گفت: پیشنهاد رئیس جمهوری برای برگزاری نشست های ماهانه جناح های سیاسی در جهت تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت است.

اتاق خبر - حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی منتظر  افزود: اتحاد و وحدت می تواند کشور را به سمت سلامت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سوق دهد.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری در دیدار فعالان سیاسی کشور پیشنهاد کرده است که نمایندگان فعالان سیاسی ماهانه نشستی را برگزارکنند و در آن به بررسی و ارایه راهکار درباره مسایل و معضلات اصلی کشور بپردازند که این موضوع می تواند در جهت ایجاد وحدت در جامعه موثر باشد.
دبیرکل جمعیت انسجام اسلامی گفت: رئیس جمهوری گفته است جناح های سیاسی 40 سالگی انقلاب اسلامی را به یک جشن بزرگ ملی در برابر جهانیان تبدیل کنند که این یک ایده آرمانی است و بنیادی نیست وآقای روحانی این موضوع را تنها از باب ایجاد وحدت در جامعه مطرح کرده است.
حسینی منتظر تاکید کرد: از آن جا که جناح های سیاسی به دنبال اهداف قدرت طلبانه هستند تنها اثر برگزاری نشست گروه های سیاسی می تواند تعدیل فضای التهاب سیاسی در جامعه باشد.
وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از روزنامه های اصولگرای مدعی ولایتمداری در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت یک تیتر درجه یک، دو، سه و چهار پیرامون این موضوع نزد و تنها در تیتر پنج خود چند کلمه در این زمینه می نوشت.
دبیرکل جمعیت انسجام اسلامی گفت: این روزنامه از 275 شماره در 215 شماره با تیترهای درجه یک، دو و سه دولت را تخریب کرد و این همان ضد رهبری عمل کردن است.
حسینی منتظر افزود: رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام راحل(ره) فرمودند اتحاد دولت و ملت را بهم نزنید و این روزنامه که ادعای ولایتمداری می کند یک ذره به فرمایشات معظم له توجه نکرد.
وی ادامه داد: با این وضعیت برگزاری نشست های جناح های سیاسی نتیجه ای ندارد چرا که آنان به این حرف ها گوش نمی دهند البته رئیس جمهوری به وظیفه دینی و ملی خود عمل کرده است.
دبیرکل جمعیت انسجام اسلامی گفت: دولت باید بجای تمرکز بر روی این کارها به مسایل بنیادی کشور بپردازد.
حسینی منتظر افزود: وحدت اصلی باید بین اقشار ملت باشد که خوشبختانه این وحدت وجود دارد و این وحدت دست احزاب و جناح های سیاسی نیست.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دوشنبه شب و در ضیافت افطار با فعالان سیاسی کشور نقد و خیرخواهی را حق و وظیفه همگانی دانست و اظهارداشت: نقد با تضعیف کاملا متفاوت است. همه احزاب و جناح ها در کشور باید با وحدت و تلاش مشترک برای کاستن از مشکلات کشور، 40 سالگی انقلاب اسلامی را به یک جشن بزرگ ملی در برابر جهانیان تبدیل کنیم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ' دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است'، اظهارداشت: از ابتدای فعالیت دولت تلاش داشتم تا نمایندگان جناح ها با افکار مختلف دور میز دولت و برای آبادانی کشور تلاش کنند.
روحانی در این نشست همچنین به جناح ها و تشکل های سیاسی پیشنهاد داد که نمایندگان آنان ماهیانه نشستی را برگزار و در آن به بررسی و ارائه راهکار درباره مسایل و معضلات اصلی کشور بپردازند که همگان روی آن اشتراک نظر دارند.

 

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید