خودروی تمام الکتریکی مازراتی رقیب تسلا | اتاق خبر
کد خبر: 353490
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 03:18
سرجیو مارچیونه مدیر عامل شرکت فیات کرایسلر از تولید انبوه یک نمونه تمام الکتریکی از مازراتی آلفیری و یک خودروی کوچک شهری فیات خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از Autocar  اخبار خودرو ، وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت : « به عقیده من ظرفیت اجرای مدل اقتصادی که تسلا بر آن اساس فعالیت میکند در شرکت فیات کرایسلر نیز وجود دارد و ما در تلاش برای تولید و تجاری سازی وسایل نقلیه مشابه هستیم. من فکر میکنم میتوان یکی از خودروهای محبوب و دارای ظرفیت گروه خودروسازی را برای کسب تجربه در این زمینه مورد استفاده قرار داد. »

خودروی تمام الکتریکی مازراتی

خودروی تمام الکتریکی مازراتی

مازراتی که در این خصوص کانسپت آلفیری را در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه اتومبیل ژنو به معرض نمایش گذاشت قصد ندارد تا پیش از اتمام برنامه پنج ساله شرکت در پایان ۲۰۱۸ به تولید نمونه تمام الکتریکی روی بیاورد. مارچیونه که در آستانه ۶۴ سالگی قرار دارد نیز گفت زمانبندی برای مدل الکتریکی آلفیری پس از بازنشستگی او از مدیرعاملی فیات کرایسلر در ۲۰۱۹ است.

وی اظهار نمود : « من مانند برخی دیگر هنوز قانع نشده ام که الکتریکی شدن راه حل تمام مشکلات بشر باشد. ما باید بر روی روش های گوناگونی آزمایش کنیم و الکتریکی شدن تنها یکی از جواب های بالقوه است. »

وی ادامه داد : « فیات در حال بررسی جنبه های مختلف برای تولید و فروش یک خودروی شهری تمام الکتریکی در بازار اروپا است که اولین نمونه الکتریکی در منطقه محسوب میشود. »

به گفته مارچیونه فیات در حال حاضر مدل الکتریکی ۵۰۰e را صرفا در بازار آمریکای شمالی عرضه میکند و برای تطبیق با قوانین زیست محیطی در کالیفرنیا برای هر دستگاه مجبور به پرداخت ۱۰ هزار دلار شده است. این خودروساز در آینده مدل های هیبریدی بیشتری را معرفی خواهد کرد که اس یو وی مازراتی لووانته آخرین نمونه آن میباشد و انتظار میرود تا سال ۲۰۲۱ برای کاهش آلودگی هوا برای بیشتر محصولات خود نمونه هیبریدی نیز معرفی کند.

94105

منبع: اخبار خودرو

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید