اعلام حمایت مصر، عربستان و امارات از حکومت بحرین | اتاق خبر
کد خبر: 353531
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 17:28
اسکای نیوز گزارش داد:
وزارت خارجه مصر حمایت کامل خود را از اقدامات اخیر رژیم آل خلیفه از جمله لغو تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم اعلام کرد.

اتاق خبر- شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد، وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت بحرین در راستای عمل به مسئولیت‌هایش در قبال شهروندان خود و حفظ حاکمیت کشور وظیفه حفظ اصول شهروندی و همزیستی مسالمت آمیز در مقابله با گروه‌هایی را برعهده دارد که براساس یک مرجع سیاسی و دینی خارجی عمل می‌کنند و فعالیت‌های دینی و سیاسی را به هم می‌آمیزند.

وزارت خارجه مصر در این بیانیه مخالفت خود را با آنچه که "تلاش برخی گروه‌ها که از حمایت خارجی هم برخوردارند برای نقض قوانین و برافروختن آتش طایفه‌گرایی سیاسی" خوانده است، اعلام کرد.

در عین حال انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه در دولت امارات در توییتر نوشت: تا کی باید صبر کرد تا برخی کشورها تحریک به خشونت کنند و به وحدت ملی و همبستگی مذهبی اخلال وارد کنند!؟ به نظر ما تصمیم دولت بحرین برای لغو تابعیت عیسی قاسم در این راستاست.

همچنین کابینه عربستان در حمایت علنی از اقدام رژیم آل خلیفه در جلسه روز دوشنبه خود حمایت عربستان را از تمامی اقدامات حقوقی و قضایی که بحرین در سرکوب شهروندانش اتخاذ می‌کند، اعلام کرد.

رژیم آل خلیفه روز دوشنبه در اقدامی دیگر علیه رهبران دینی و مخالفان سیاسی، آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین را سلب تابعیت کرد. این اقدام با محکومیت‌های زیادی از سوی جامعه جهانی از جمله ایران، حزب‌الله لبنان، نهادهای حقوق بشری و حتی آمریکا مواجه شده است.

بحرین از سال 2011 سرکوب مخالفان به ویژه مخالفان شیعه را تشدید کرده است.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید