کمبود آب در ۸ دشت چهارمحال و بختیاری | اتاق خبر
کد خبر: 353575
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 07:43
سرپرست شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت:هشت دشت چهارمحال و بختیاری با کمبود آب مواجه شده است و ممنوعه بحرانی اعلام شده است.

اتاق خبر: فتح الله صابرپور ظهر سه شنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه هشت دشت چهارمحال و بختیاری با کمبود آب مواجه شده است و ممنوعه بحرانی اعلام شده است، اظهار داشت: هم اکنون استان چهارمحال و بختیاری به یکی از استان های خشک کشور تبدیل شده است.

وی افزد: سطح آب های زیر زمینی در این استان کاهش شدیدی داشته است وبسیاری از دشت های این استان خشک شده است.

سرپرست شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برخی اعتقاد دارند که استان چهارمحال و بختیاری استانی آبخیز است و مشکلی در خصوص آب ندارد، تاکید کرد: هم اکنون این استان به واسطه خشکسالی متوالی و کاهش بارش ها دچار مشکلات بسیاری در حوزه آب شده است.

وی افزود: بسیاری از شهرها و روستاهای این استان مشکل کمبود آب دارند.

سرپرست شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری در ادامه عنوان کرد: چاه های غیر مجاز در استان چهارمحال و بختیاری حدود ۲۹۰ چاه است.

مشکل کمبود آب در شهر بروجن رفع شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست عنوان کرد: مشکل کمبود آب در شهر بروجن رفع شد.

قدرت الله بیگلری عنوان کرد: شهر بروجن کویر استان چهارمحال و بختیاری است که کمترین بارش ها را طی سال های گذشته داشته است و هم اکنون درگیر مشکلات آب است.

وی افزود: هم اکنون با وارد کردن چاه آب به مدار مصرف آب این شهر، مشکل آب بروجن ر در حال حاضر رفع شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اجرای پروژه انتقال آب بن - بروجن مشکل کمبود آب شهر بروجن را رفع می کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید