سفر دیپلمات آمریکایی به ونزوئلا | اتاق خبر
کد خبر: 353594
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 09:23
وزارت امورخارجه آمریکا روز سه شنبه اعلان کرد که تام شانون دیپلمات این کشور روز سه شنبه برای مذاکره با مقام های بلندپایه ونزوئلا به این کشور می رود.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای افزود: مذکرات شانون با مقام های ونزوئلا درباره موضوعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خواهد بود.
این درحالیست که تاکنون چند دور مذاکره میان مقام های ونزوئلا و مخالفان دولت با میانجیگری مقام های کشورهای اروپایی و آمریکایی در جمهوری دومینیکن برای پایان دادن به بحران سیاسی ونزوئلا برگزار شده است.
ونزوئلا با تنش های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روبروست و مخالفان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری که او را به سوق دادن اقتصاد کشور به ورطه سقوط متهم می کنند، تلاش می کنند تا پایان سال جاری با برگزاری همه پرسی، او را از قدرت برکنار کنند.
نیروهای امنیتی ونزوئلا، به دنبال شورش های هفته گذشته و غارت مراکز فروش غذا در این کشور، 400 نفر را دستگیر کردند.
گزارش های رسمی از کشته شدن چندین نفر در جریان این شورش ها حکایت داشت.
موسسه 'دیده بان خشونت' در ونزوئلا اعلام کرده است روزانه بطور میانگین 10 مورد غارت در این کشور گزارش می شود.
در همین حال مادورو از رودریگز وزیر امور خارجه این کشور خواسته است که در باره حمایت مالی احتمالی اسپانیا از گروه های مخالف این کشور تحقیق کند.
مادورو گفت: شواهد بسیار زیادی در دست داریم که بر اساس آن مقادیر زیادی پول از طریق حساب های افراد ثروتمند احزاب سیاسی راستگرای اسپانیا در مادرید، برای بی ثبات کردن ونزوئلا هزینه شده است.
«داگلاس لئون ناترا» رئیس انجمن پزشکان ونزوئلا نیز روز شنبه (29 خرداد) گفت: کمبود لوازم درمانی و دارویی در ونزوئلا از مرز 95 درصد گذشته است.
این درحالیست که «دلسی رودریگز» وزیر امور خارجه ونزوئلا سه شنبه گذشته گفت: کشورش قربانی زورگویی بین المللی شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید