هشدار مقام نیجریه ای نسبت به وقوع سیل در این کشور | اتاق خبر
کد خبر: 353604
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 10:14
«فیدل آگو» سخنگوی اداره هواشناسی ملی نیجریه نسبت به وقوع سیل در حاشیه سواحل رود نیجر در نزدیکی مناطق جنوبی نیجریه، هشدار داد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری شین هوآ از لاگوس، «فیدل آگو» سخنگوی اداره هواشناسی ملی نیجریه افزود: خطر طغیان این رودخانه و وقوع سیل شدید در حاشیه سواحل رود نیجر، هشداردهنده است.
«آگو» تاکید کرد: در صورت وقوع سیل، جان شمار بسیار زیادی از ساکن کشورهای ساکن این رودخانه به خطر می افتد.
رود نیجر با مساحت دو میلیون کیلومتر مربع، پس از گذر از سه کشور آفریقایی مالی، نیجر و نیجریه و از طریق عبور از یک دلتای بزرگ به خلیج گینه سرازیر می شود.
در همین خصوص و به گزارش رادیو رسمی نیجریه، وقوع سیل ناشی از بارش شدید باران در منطقه «آباکالیکی» واقع در «ابونیی» در جنوب این کشور به دلیل بارش سنگین باران و در جریان بلایای طبیعی مرتبط با این بارش ها و نیز با بالا آمدن آب کانال های شهری، خسارات زیادی به خانه های مسکونی، جاده های شهری و زمین های کشاورزی این منطقه وارد کرده است.
رادیو رسمی نیجریه اعلام کرد: هزاران نفر از مردم این منطقه برای درامان ماندن از سیل مجبور به خروج از خانه هایشان شده اند.
جریان داشتن آب در راه های ورودی شهر همراه با بارش سنگین باران و سیل نیز خسارات اقتصادی به این مناطق را سنگین تر کرده است.
این در حالی است که خسارات وارده به منابع کشاورزی و خانه های مسکونی، وخیم گزارش شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید