اواخر تیر گزارش سه ماهه وزارت خارجه به کمیسیون امنیت ارائه می شود | اتاق خبر
کد خبر: 353735
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 12:30
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کرد:
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که 26 تیر ماه زمان ارائه گزارش سه ماه دوم وزارت خارجه درباره‌ اجرای برجام است که حدود دو هفته بعد از آن یعنی اواسط مرداد کمیسیون امنیت گزارش خود را به صحن علنی ارائه می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفت‌وگویی اظهار کرد: که 26 تیر ماه زمان ارائه گزارش سه ماه دوم وزارت خارجه درباره‌ اجرای برجام است که حدود دو هفته بعد از آن یعنی اواسط مرداد کمیسیون امنیت گزارش خود را به صحن علنی ارائه می‌دهد. وی گفت این گزارش  ناظر بر مجموعه‌ی تحولات از زمان اجرا تا شش ماه بعد از آن است . وزیر خارجه طبق مصوبه مجلس باید هر سه ماه یک بار گزارشی را به کمیسیون امنیت ارائه دهد و بعد از آن کمیسیون نیز با دعوت از ارگانهای متعدد و تجمیع نظرات گزارش نهایی را به صحن علنی ارائه می‌کند.

به گفته‌ی وی، این گزارش در مورد روند اجرای برجام، مجموعه کاستی‌ها، نقاط مثبت و همه مسائل مرتبط با آن است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: در نظر داریم کمیته هسته‌ای را برای رصد تحولات اجرای برجام با تمرکز بر روی بحث پسا برجام به کمیته‌های کمیسیون امنیت اضافه کنیم که این موضوع بعد از تعطیلات مجلس جهت سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه انجام می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید