همکاری های پارلمانی پشتوانه روابط ایران و فرانسه | اتاق خبر
کد خبر: 353776
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 14:14
ظریف درکمیسیون امور خارجی،دفاعی و نیروهای مسلح فرانسه مطرح کرد:
وزیر امور خارجه ایران روابط پارلمانی ایران و فرانسه را تقویت کننده شناخت مردم این دو کشور از یکدیگر دانست و گفت: در همین راستا هفته آینده تهران میزبان رئیس مجلس ملی فرانسه خواهد بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف روز چهارشنبه و در ادامه برنامه های کاری خود در سفر به پاریس، در کمیسیون امور خارجی،دفاعی و نیروهای مسلح فرانسه، روابط پارلمانی ایران و فرانسه را تقویت کننده شناخت مردم این دو کشور از یکدیگر دانست و گفت: در همین راستا هفته آینده تهران میزبان رئیس مجلس ملی فرانسه خواهد بود.
وی با اشاره به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس مجلس و روسای کمیسیونها انتخاب شده اند. در آینده نزدیک هم اعضای کمیسیونهای دوستی انتخاب خواهند شد و زمینه برای روابط نزدیکتر پارلمانی بین مجلس ایران و پارلمان فرانسه فراهم خواهد شد.
وزیر امور خارجه اضافه کرد: در وزارت امور خارجه این روابط را تشویق خواهیم کرد و این امر برای دوستی مشترک دو کشور موثر است.
ظریف با بیان اینکه انتخابات خوب پارلمانی را در دو ماه گذشته پشت سرگذاشتیم، گفت: مردم ایران با مشارکت خیلی خوبی در این انتخابات رای دادند و این در حالی است که در ایران رای دادن اجباری نیست.
به گفته وی، 62 درصد حضور در انتخابات پارلمانی حضور قابل توجهی است و برخلاف تصورات مطرح شده، یک پارلمان متعادل انتخاب شده و همه گروه های سیاسی در ایران از نتیجه انتخابات خوشحالند و احساس می کنند پیروز شده اند.

**مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری جهانی است
رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: برای این کار همکاری نیاز است. ما باید آمادگی پذیرش مشکلات و یافتن راه های مشترک را داشته باشیم و در این مسیر حرکت کنیم.
ظریف مبارزه با تروریسم نیازمند تلاش جهانی دانست و گفت: ما به عنوان قربانی تروریسم آمادگی هرگونه همکاری برای حل این مشکل جهانی را داریم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید