فضای روانی تحریم ها هنوز وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 353828
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 18:22
ظریف در در جلسه استماع کمیسیون امور خارجه و دفاع سنای فرانسه:
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود در جلسه کمیسون امور خارجه و دفاع سنای فرانسه گفت: سرعت برداشته شدن تحریم‌ها به دلیل فضای روانی موجود، خیلی کند بوده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود در جلسه کمیسون امور خارجه و دفاع سنای فرانسه گفت: سرعت برداشته شدن تحریم‌ها به دلیل فضای روانی موجود، خیلی کند بوده است.

او با بیان این که اجرای توافق هسته‌ای به لحاظ مقررات و قوانین هیچ مانع و مشکلی ندارد، افزود : گروه‌هایی در آمریکا تلاش می‌کردند تا توافق هسته‌ای شکل نگیرد اتفاقا در فرانسه هم‌ چنین تلاشی صورت گرفت اما امروز همه ما یک توافق داریم که به تایید همه طرف‌ها، آژانس و سازمان ملل رسیده است.

وی تصریح کرد: شرکت‌ها و بانک‌های فرانسوی نباید از شعارهای انتخاباتی یکی از کاندیداها در آمریکا نگران باشند زیرا هیچ کس نمی‌تواند توافق را پاره و یا مذاکره را تکرار کند.

ظریف افزود: ایران هم 118 هواپیمای ایرباس و هم 100هواپیمای بویینگ را می‌تواند بخرد و بدون شک خرید هواپیما از آمریکا، تنگناهای خرید از ایرباس را حتما رفع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین در پاریس گفت :برای اجرای قراردادهای میان ایران و فرانسه هنوز مشکلات بانکی وجود دارد که باید حل شود .

ظریف در جلسه استماع کمیسیون امور خارجه و دفاع سنای فرانسه با بیان این که ایران و فرانسه در سفر روحانی به پاریس توافق‌های بسیار مهمی را امضا کردند گفت: روابط ایران و فرانسه می‌تواند به عنوان مدل و نمونه‌ای پس از توافق هسته‌ای باشد.

او با اشاره به تحولات و بحران در منطقه خاورمیانه خاطرنشان کرد: جنایات واقع شده در پاریس نشان داد که هیچ مشکلی محدود به محل یا منطقه‌ای خاص نیست بلکه از منطقه‌ای به منطقه دیگر گسترش می‌یابد و اگر برای آن راه‌حل جهانی پیدا نکنیم، با راه‌حل‌های محلی نمی‌توان با آن مبارزه کرد.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: بحران خاورمیانه راه‌حل نظامی ندارد. ایران که خود قربانی تروریسم است آماده همه گونه همکاری در این زمینه است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید