«سلطان اسپم» گرفتار شد | اتاق خبر
کد خبر: 353968
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 13:57
سانفورد والاس، هكري كه براي خود نام مستعار «سلطان اسپم» را برگزيده بود و چند سال گذشته مسوول هزاران پيام اسپم در فيس‌بوك بود، به دو سال و نيم زندان محكوم شد.

اتاق خبر: سانفورد والاس، هكري كه براي خود نام مستعار «سلطان اسپم» را برگزيده بود و چند سال گذشته مسوول هزاران پيام اسپم در فيس‌بوك بود، به دو سال و نيم زندان محكوم شد. 

از سال۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹، والاس كاربران فيس‌بوك را با يك لينك به وب‌سايتي خارجي هدايت مي‌كرد و از اين طريق نام كاربري و كلمه عبور و نيز فهرست دوستان آنها را به دست مي‌آورد. سپس با دزديدن نام كاربري و كلمه عبور دوستان اين افراد، پيام‌هايي برايشان مي‌فرستاد و اين روند همين‌طور ادامه داشت. 

والاس در اين مدت توانست چندين بار به شبكه كامپيوتري فيس‌بوك دست پيدا كرده تا طرح خود را اجرا كند. درنهايت، او مسوول ۲۷ميليون پيام اسپم در اين شبكه اجتماعي است. اگر شما در طول اين مدت پيام مشكوكي را دريافت كرديد، احتمال دارد كه از طرف او باشد. والاس براي يك مورد كلاهبرداري و فعاليت وابسته به ارتباطات و ايميل‌هاي الكترونيكي و يك مورد اقدام مجرمانه در آگوست۲۰۱۵ گناهكار شناخته شد. مدعيان از دادگاه خواستار ۳۶ماه حبس براي والاس شدند. 

تاريخچه اين متهم نشان مي‌دهد كه او به جاي راي پيش‌فرض موجود كه نمي‌تواند جمع‌آوري شود، بايد عواقب كار خود را ببيند. يك حبس ۳۶ماهه، اهميت و جديت اعمال متهم را به او نشان خواهد داد و او را از اقدامات مشابه در آينده بر حذر خواهد داشت. راي پيش‌فرض، يعني همان جريمه يك ميليارد دلاري كه والاس در سال۲۰۰۹ متحمل شد و البته آنها نتوانستند مبلغ مورد نظر را از او دريافت كنند. اين‌بار دادگاه والاس را مجبور به پرداخت غرامت ۳۱۰هزار و ۶۲۹دلاري كرد. 

والاس كار خود را با فرستادن فكس‌هاي هرزنامه به مردم در سال۱۹۹۱ آغاز كرد و پس از آن با شكايات متعددي از فيس‌بوك و نهاد ديگري مانند ماي‌اسپيس روبه‌رو شد.

منبع: تعادل

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید