معرفی 70واحدصنعتی مازندران به بانکها برای دریافت تسهیلات رونق تولید | اتاق خبر
کد خبر: 354023
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 20:41
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران از معرفی 70 واحد تولیدی و صنعتی استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید و کسب و کار خبرداد.

اتاق خبر:محمد محمدپورعمران روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت: بزودی 100 واحد صنعتی دیگر نیز برای دریافت تسهیلات رونق تولید و کسب و کار به بانک های عامل استان معرفی می شوند.
وی سقف تسهیلات پیش بینی برای این واحدهای تولیدی و صنعتی را بین 10 تا 30 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : این واحدها با ثبت نام در سایت 'بهین' وزارت صنعت، معدن و تجارت و تایید مشکلاتشان از سوی کارگروه مرتبط به بانک ها معرفی شدند.
وی شرط اصلی برای دریافت تسهیلات این واحدهای صنعتی را فعال بودنشان اعلام کرد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران سهم تسهیلات رونق تولیدو کسب و کار این استان را حدود چهار هزار و 700 میلیارد ریال بیان کرد.
به گفته وی 353 واحد صنعتی در این استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کردند.
دولت یازدهم در اوایل سال جاری برای رونق تولید و کسب و کار و احیاء هفت هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط دارای مشکل مالی 160 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب کرد.
در مازندران سه هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال 60 هزار نفری فعالیت دارند که طبق گزارش اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران حدود 30 درصد از این واحدها با مشکلات مالی، فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات و سوء مدیریت مواجه هستند.
همچنین در مازندران یک هزار و 33 واحد صنعتی نیمه کاره نیز وجود دارد که برای تکمیل این واحدها 15 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است و در صورت تامین اعتبار برای حداقل 20 هزار نفر در این واحدها ایجاد اشتغال می شود.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید