یک هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر در مازندران سوزانده شد | اتاق خبر
کد خبر: 354026
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 21:09
دبیر کمیته اطلاع رسانی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: یک هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر صبح امروز پنج شنبه درپارک ملل ساری در مرکزاستان سوزانده شد.

اتاق خبر:سعید رحمانیان روز پنجشنبه افزود : این مواد مخدر از سوی نیروی انتظامی از قاچاقچیان کشف شده و فاقد کاربری دارویی بود.
درسال گذشته نیز یک هزار و 200 کیلوگرم مواد مخدر غیردارویی دراستان مازندران سوزانده شد.
در سال 94 افزون بر 3هزار و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان شمال کشور کشف شد که در این ارتباط حدود 14 هزار نفر قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و تحویل قانون شدند.
بنابر گزارش دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در سه ماه اول سال جاری نیز 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و حدود چهار هزارو 700 نفر در این ارتباط دستگیر شدند.
طبق آمار حدود 53 هزار معتاد در استان مازندران شناسایی شدند که بخشی از این معتادان در539 مرکز درمانی ترک اعتیاد، درحال ترک هستند.
رطوبت بالا و فعالیت سخت کشاورزی به خصوص شالیزاری، نگاه درمانی نسبت به مواد مخدربه خصوص تریاک را در روستاهای استان مازندران گسترش داد. نگاه سنتی به مواد مخدر ونیز کمبود مراکز تفریحی آسیب هایی را در این خطه شمال کشور حتی به جوانان و تحصیل کرده های جامعه وارد کرد که بخشی از افزایش آمار معتادان تفننی در مازندران نیز از این رویکرد سرچشمه می گیرد.
همچنین مازندران به دلیل قرارگیری درمحور کریدورشرق و غرب و گردشگر پذیر بودن در معرض انواع آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر قرار دارد به طوری که بیش از نیمی از زندانیان و دادخواست جدایی زوج های جوان استان به این افیون قرن مربوط می شود.
استان مازندران بنابر امارهای رسمی 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از انها در روستاها زندگی می کنند و میزان ورود گردشگران به استان سالانه بیش از 3 برابر جمعیت رسمی ان است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید