بهره‌برداری ازیکی از تقاطع‌های بزرگراه شهید خرازی | اتاق خبر
کد خبر: 354076
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 03:22
تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با خیابان اردستانی آماده بهره‌برداری شد.

اتاق خبر: مهندس قاسم مالدار، مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: بهره‌برداری از تقاطع خیابان اردستانی سبب تقویت ارتباطات شمالی- جنوبی در این مقطع از بزرگراه شهید خرازی شده و به این ترتیب ضمن کاهش گردش‌های اضافی، کاهش مصرف سوخت و زمان سفرهای درون شهری را در پی دارد.

وی با بیان آنکه تقاطع خیابان اردستانی به صورت یک پل روگذر با دو باند رفت و برگشت احداث شده است، طول کلی این پل سواره‌رو را 103 متر و عرض آن را حدود 27 متر عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه گردش‌های ترافیکی جنوب به شرق، شرق به جنوب، غرب به جنوب و جنوب به غرب در محل تقاطع بزرگراه شهید خرازی با خیابان اردستانی تامین شده است، یادآور شد: تقاطع فوق دارای چهار رمپ و لوپ می باشد و طول کل مسیرهای دسترسی آن به بیش از 2500 متر می‌رسد.

به گفته مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، برای اجرای این تقاطع غیرهمسطح 600 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، 6500 مترمکعب عملیات خاکریزی و 7000 مترمکعب بتن ریزی انجام شده است.

بنا بر اعلام پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بزرگراه شهید خرازی یا همان امتداد غربی بزرگراه شهید همت، یک مسیر بزرگراهی 14 کیلومتری است که از تقاطع بزرگراه آزادگان آغاز شده و تا منطقه وردآورد کرج (پادگان شهید ناصر محمدی) ادامه دارد. تقاطع خیابان اردستانی از جمله تقاطع‌های مهم این معبر بزرگراهی در محدوده منطقه 22 است که به دلیل وجود معارض دکل برق فشار قوی در ضلع شمالی تقاطع، همزمان با مسیر اصلی مورد بهره برداری قرار نگرفت.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید