هیات ایرانی تیرماه به ترکمنستان می رود | اتاق خبر
کد خبر: 354077
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 03:32
نماینده ویژه وزیر نفت در صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی از سفر هیئت ایرانی به ترکمنستان به ریاست یکی از معاونان وزیرنفت برای گسترش و بررسی وضع همکاری ٢ کشور پس از پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، محمدتقی امانپور مهمترین محور سفر هیئت ایرانی را گسترش همکاری میان دو کشور عنوان کرد و افزود: در این سفر موضوع هایی همچون صادرات مشترک، ترانزیت، استفاده از ظرفیتهای فنی و مهندسی ایران در ترکمنستان و …. بررسی می شود.

وی همچنین به سیاستهای اقتصادی مقاومتی در سال اقدام و عمل اشاره کرد و افزود: بدون شک یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات است که وزارت نفت با صادرات کالا و خدمات مهندسی به ترکمنستان گامهای مهمی در این زمینه برداشته است.

امانپور با بیان این که اقتصاد مقاومتی سبب درونزا شدن اقتصاد می شود و باید ابعاد مختلف مدیریتی، مالی، حقوقی در اقتصاد مقاومتی ایجاد شود، تصریح کرد: صادرات این قابلیتها را ایجاد می کند، ضمن این که همکاری با شرکتهای خارجی سبب می شود سطح فناوری رقابت پذیر شود و در این شرایط انجام پروژه با هزینه پایین تر اجرا می شود.ایران بسته ای ٣٠ میلیارد دلاری برای تهاتر کالا و خدمات فنی و مهندسی در ازای گاز به ترکمنستان برای یک دوره ١٠ ساله پیشنهاد داده است؛ حدود ٧٠ شرکت فعال در این عرصه شناسایی شده اند و از طریق مناقصه پیشنهادهای خود را ارائه کرده اند، رویکرد وزارت نفت در این زمینه توانمندسازی بخش خصوصی است و برنامه جامعی برای گسترش همکاریها با کشورهای منطقه را در دست اقدام دارد.

منبع: اقتصاد پویا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید