در فعالیت‌های قرآنی به امور هنری توجه ویژه‌ای داریم | اتاق خبر
کد خبر: 354081
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 04:12
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ما در عرصه فعالیت‌های قرآنی همواره اقداماتی داشته‌ایم اما این اقدامات هنوز در شأن قرآن نیست و تا رسیدن به فضای مطلوب فاصله زیادی داریم.

اتاق خبر: صلاحی در همایش «عمری با قرآن» با بیان این که «سال گذشته قول دادیم که تلاش‌های قرآنی در سطح فرهنگی و هنری کشور داشته باشیم»، اظهار کرد: بر همین اساس فعالیت‌های قرآنی ما از سال گذشته تاکنون پنج برابر شده است و برای حفظ شأن این کلاس‌ها ما کلاس‌های قرآنی ساخته‌ایم که کودکان زیر ۱۰ سال از دختر و پسر در آن‌ها شرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما امسال در ماه مبارک رمضان برنامه در آستان جانان را در ۱۱۰ مسجد برپا کردیم و در ۳۰۸ مسجد افطاری و برنامه تجلیل از پیشکسوتان فعال قرآنی در محله‌ها را داشته‌ایم و همچنین هر شب بزرگ‌ترین کرسی تلاوت قرآن را در میدان امام حسین (ع) برپا کرده‌ایم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ما فرهنگسرای بندگی را در میدان امام حسین (ع) برپا کرده‌ایم که در ۱۲ شب اول آن تقریبا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بازدید کردند. این امر نشان می‌دهد که اگر ما در فعالیت‌های قرآنی فعال باشیم، جوانان ما از آن‌ها استقبال می‌کنند.

صلاحی تاکید کرد: این همایش هر سال به قوت خود باقی است و سال به سال به قلوب مردم نزدیک‌تر می‌شود. این‌گونه فعالیت‌ها خوب است اما هنوز در شأن قرآن باید قدم‌های بسیاری برداریم و این قدم‌ها کوچک است.

وی گفت: تا رسیدن به وضعیت مطلوب در عرصه فعالیت‌های قرآنی فاصله زیادی داریم. ما در کمیسیون فرهنگی شهرداری سعی کرده‌ایم که همواره تدبر دینی و مسجدمحوری را در دستور کار خود داشته باشیم و فعالیت‌های هنری را در امور قرآنی مدنظر قرار داده‌ایم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عنوان کرد: دانش‌آموزان ما هر سال در کلاس‌های قرآنی شرکت می‌کنند و مسابقات تسنیم و سراج رشد ۴.۵ درصدی داشته است. ما درصدد هستیم که از جلسات سیار قرآنی منازل حمایت کنیم. در فرهنگسرای قرآن، برنامه‌های خوبی در حوزه فعالیت‌های قرآنی در حال اجرا است که در این کلاس‌ها از اساتید پیشکسوت قرآنی بهره می‌بریم.

پانزدهمین همایش «عمری با قرآن» عصر چهارشنبه با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم توسط محمدحسن موحدی آغاز شد. در این برنامه محمدرضا پورزرگری برنامه ابتهال و مناجات را برگزار کرد و همچنین احمد ابوالقاسمی قرائت آیاتی از قرآن را داشت. از دیگر برنامه‌های این همایش پخش کلیپ شهدای منا بود و همچنین نریشن فیلم شهید بزم پخش شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار کرد: زمانی که پیامبر (ص) در معراج بود، در هر لحظه از معراج صدای حضرت علی (ع) را می‌شنید. همچنین امروز مصادف است با سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران.

وی گفت: مهم‌ترین کار ما در حوزه فرهنگ کار قرآنی بوده است و ما همواره سعی کرده‌ایم که در سازمان محافل قرآنی را به صورت رایگان برگزار کنیم. استقبال همشهریان امسال از محافل قرانی بیش از پنج برابر بوده است و امیدواریم کانون‌های قرآنی که در ۱۸ منطقه دایر شده، سبب شود مردم بیشتر به سمت محافل قرآنی بیایند. ما امسال برنامه‌های اصلی خود را حول محور قرآن در مساجد قرار داده‌ایم.

از دیگر برنامه‌های این همایش تجلیل از هفت پیشکسوت قرآنی و همچنین مادر شهید بزم بود. در این همایش از سید عباس میرداماد، رحیم قربانی، مریم حاجی عبدالباقی، حاج احد اصل محمدی، محمدحسین لطیفی، کارگردان قرآنی تلویزیون و علی مطلب تقدیر و تشکر شد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید