میزان آسیب‌های اجتماعی در مناطق پاک‌سازی شده مازندران کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 354105
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 07:30
جانشین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، با اشاره به اقداماتی بهسازی و پاک‌سازی که در ۳۰ منطقه آلوده استان انجام شد، گفت: میزان آسیب‌های اجتماعی در آن کاهش یافته است.

به گزارش اتاق خبر، علیرضا یونسی، صبح امروز در مراسم امحاء ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر غیر دارویی در محل پارک ملل ساری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فعالیت‌های ما در حوزه مواد مخدر در قالب شورای هماهنگی استان که شامل دستگاه‌های زیادی است، انجام می‌شود.

وی افزود: طرح جامع مبارزه با مواد مخدر، در دستور کارگروه‌های مختلف قرارگرفته است به‌طوری‌که در این طرح، طرح پایش کاهش اعتیاد نیز گنجانده‌شده است.

جانشین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، با مثبت ارزیابی کردن اقدامات شورای هماهنگی استان، گفت: باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید، به بحث مبارزه با مواد مخدر توجه جدی شده است، در استان مازندران نیز از سال ۹۲ تاکنون اقدامات چشم‌گیری در بخش‌های مختلف صورت گرفته است.

یونسی، ادامه داد: وجود محله‌های آلوده و پرخطر یکی از مشکلاتی بود که در طی سالهای متمادی در استان شکل‌گرفته بود، لذا با یک عزم جدی و استانی پاک‌سازی ۳۰ منطقه آلوده در دستور کار قرار گرفت.

وی، یادآور شد: این مناطق سهم زیادی در تکثیر و انتشار مواد مخدر در استان داشتند که با پاک‌سازی آن‌ها، دیگر مظاهر علنی فروش، توزیع و مصرف مواد در این مناطق وجود ندارد.

جانشین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران و معاون استاندار، بیان کرد: با برآوردهای انجام‌شده با پاک‌سازی کلیه مناطق آلوده استان، میزان آسیب‌ها و جرائم به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است، درحالی‌که درصد ارتکاب به جرائمی چون؛ قتل، فروش و مصرف مواد، فسادهای اجتماعی و ... در این مناطق بسیار بالابود و در برخورد با سرچشمه‌های توزیع و فروش مواد نیز اقدامات مهمی صورت گرفت.

به گزارش مهر، امحاء و به آتش کشیدن ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر غیر داروئی، یکی از برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر استان بود که به‌صورت نمادین هم‌زمان با چند استان کشور در پارک ملل ساری برگزار شد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید