ارایه طرحی برای کاهش تلفات ناشی از گرما | اتاق خبر
کد خبر: 354120
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 09:33
محققان دانشگاه کلمبیا موفق به ارایه مدلی شدند که نشان می دهد کاهش انتشار سوخت های فسیلی و بهبود تلاش ها در راستای سازگاری و انطباق با گرما، منجر به کاهش تلفات ناشی از گرمای هوا می شود.

اتاق خبر: مطالعه این محققان نشان می دهد که تغییرات آب و هوا در دهه 2080 میلادی، منجر به مرگ و میر سه هزار و 331 نفر در سال در ماه های گرم تابستان در نیویورک می شود.
مدل ارائه شده بر مبنای رشد جمعیت، کنترل انتشار گازهای گلخانه ای و انطباق ساکنین با گرما از طریق تجهیزات سرمایشی و تهویه مطبوع است.
این مطالعه نشان می دهد هزار و 779 مرگ سالانه ناشی از گرما با دو عامل کنترل گازهای گلخانه ای و افزایش سازگاری و انطباق با گرما از طریق تجهیزات تهویه مطبوع و عوامل مشابه، قابل اجتناب است. همچنین افزایش سازگاری و انطباق با گرما می تواند جان هزار و 198 نفر را در سال نجات دهد.
محققان معتقدند که تغییرات آب و هوا در سال های آینده سبب می شود تعداد و شدت روزهای گرم افزایش یابد؛ اما می توان اثرات مخرب آن را با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و انجام اقدامات لازم برای انطباق با گرما و سازگاری بیشتر، کاهش داد و تلفات کمتری داشت.
طراحی ساختمان ها با سقف انعکاسی، کاشت درختان، نصب سیستم های هشداردهنده گرمای بیشتر از حد مجاز و استفاده از تجهیزات تهویه مطبوع در سطح شهر از جمله اقدامات افزایش انطباق و سازگاری با گرما هستند.
نتیجه این تحقیقات در نشریه Environmental Health Perspectives منتشر شده است.

منبع: ایرنا

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید