قهرمانی‌های اخیر بسکتبال باب میل خیلی‌ها نیست | اتاق خبر
کد خبر: 354121
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 09:43
رئیس فدراسیون بسکتبال:
رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه با وجود نتایج خوبی که تیم ملی در مسابقات اخیر داشته و دیدگاهش نسبت به کسب سهمیه المپیک تغییر نکرده است، گفت: قهرمانی‌های اخیر باب میل خیلی‌ها نیست.

به گزارش اتاق خبر، محمود مشحون درباره شرایط تیم ملی بسکتبال پیش از دو اعزام برون مرزی به لتونی و لیتوانی و پس از آن حضور در محل برگزاری رقابت های گزینشی المپیک در ایتالیا توضیح داد و گفت: هیچ بقالی نمی گوید ماست من ترش است اما نتایج اخیر گویای شرایط خوب امروز ملی پوشان است.

وی تصریح کرد: با اقداماتی که در رابطه با ترکیب تیم ملی، کنار گذاشتن برخی بازیکنان و جوانگرایی انجام دادیم خیلی ها منتظر بودند تا ناکامی های تیم ملی را یکی پس از دیگری شاهد باشند. این دسته از افراد اصلا فکر نمی کردند که تیم جدید در مسیری که در پیش گرفته به موفقیتی برسد اما ملی پوشان در اولین حضور در مسابقات غرب آسیا با وجود خیلی شرایط، قاطعانه قهرمان شدند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: تیم ملی بسکتبال در فیلیپین هم برگزارکننده دو دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی این کشور بود که نتایج آن اگر چه شکست بود اما برای ما قابل قبول بود. فراموش نکنیم همین سال گذشته ایران با وجود نفراتی مثل صمد نیکخواه بهرامی، حامد آفاق و مهدی کامرانی با ۱۰ امتیاز اختلاف مغلوب فیلیپین شد و در دیدارهای اخیر هم با وجود تغییراتی که در ترکیب این تیم داشت با همین اختلاف امتیاز نتیجه را واگذار کرد.

مشحون ضمن تقدیر از عملکرد تیم ملی بسکتبال در تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت و قهرمانی به دست آمده در این تورنمنت گفت: تصور خیلی ها این بود که مقدونیه تیم ضعیفی است اما این چنین نبود و ملی پوشان ما توانستند مقابل این تیم خیلی خوب ظاهر شوند. آنها در اولین دیدار مقابل لیتوانی بازی سختی داشتند اما در دیدار دوم به راحتی بازی کردند و نتیجه را به سود خود رقم زدند. اطلس اسپورت شاید رویدادی در حد انتخابی المپیک نبود اما تیم های شرکت کننده در آن به اندازه ای آماده بودند که قهرمانی ایران را ارزشمند می کند.

وی تاکید کرد: در مجموع آنچه که به آن توجه داریم این است که این بازیکنان جوان آب دیده شوند و در آینده بتوانند جایگاه واقعی خود را در بسکتبال ایران و تیم ملی به دست بیاورند. برای این منظور باید تمرینات آنها با جدیت و بدون توجه به کسب هر نتیجه ای در رویدادهای آتی پیگیری شود تا بیشتر و بهتر بتوانند توانایی های خود را در آینده به نمایش بگذارند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در بخشی از گفتگویش تاکید کرد: با وجود دو قهرمانی که توسط تیم ملی در غرب آسیا و تورنمنت اطلس اسپورت به دست آمد هرگز دیدگاهمان نسبت به رقابت های گزینشی المپیک در ایتالیا تغییر نکرده است. کماکان انتظاری برای کسب سهمیه از این مسابقات نداریم اما در عین حال ایمان داریم که هیچ کار ممکنی، غیرممکن نیست و احتمال رقم خوردن هر نتیجه ای در هر رویدادی وجود دارد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید