طرح توسعه روستایی در بشرویه اجرا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 354173
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 16:55
نماینده مردم بشرویه، سرایان، فردوس و طبس در مجلس از اجرای طرح توسعه روستایی برای اولین بار در بشرویه خبرداد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمدرضا امیرحسنخانی صبح امروز در بازدید از روستای حجت آباد و فتح آباد بشرویه اظهارکرد:متاسفانه وضعیت آب در بشرویه وضعیت خوبی نیست.

 وی بااشاره به خشک شدن قنوات شهرستان افزود: درحال حاضر صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از طرح های آبیاری نوین و تغییر الگوی کشت به عنوان راهکارهای مقابله با افزایش وضعیت بحرانی خشکسالی باید مورد توجه قرار گیرد.

امیرحسنخانی از اجرای طرح توسعه روستایی برای اولین بار در بشرویه خبرداد و گفت: طرح توسعه روستایی برای بشرویه در نظر گرفته‌ایم که طی سه هفته آینده شروع خواهد شد.

نماینده مردم بشرویه، سرایان، فردوس و طبس گفت: هم اکنون بخاطر اینکه اولین سال راه اندازی این طرح است اعتبار ندارد اما در سال 96 به آن اعتبار اختصاص خواهد یافت.

امیرحسنخانی خواستار تسریع در رفع مشکلات واحدهای تولیدی که گامی موثر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی می‌باشند، شد.

نماینده مردم بشرویه، سرایان، فردوس و طبس در جمع مردم روستای فتح آباد بیان کرد: خشکسالی تهدیدی جدی ا ست که اگر نتوان مشکل آن را حل کرد سایر امکانات هم به دردی نمی‌خورد.

وی در خصوص خواسته اهالی این روستا برای حفر چاه به جای قنات قول پیگیری داد.

امیرحسنخانی به اهالی روستا پیشنهاد احداث مخزن و پیگیری برای اجرای طرح های آبیاری نوین داد.

وی افزود: نباید آب در فضای آزاد قرار گیرد بلکه باید در منبع ذخیره شده و به صورت قطره ای و تحت فشار آبیاری را انجام دهیم.

وی گفت: ما برداشت اضافی در دشت بشرویه داریم و این برداشت مازاد مشکلات بیشتری را برای مردم بوجود خواهد آورد.

نماینده مردم بشرویه، سرایان، فردوس و طبس اظهار داشت: وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قانون گذاری است اما سعی بر دنبال کردن مسائل و مشکلات منطقه را نیز داریم.

خشک شدن آب قنات روستا، فروش دام شیری روستا به دلیل مشکلات عدیده دامداران در پرداخت تسهیلات با سود بالا، بیکاری جوانان و تعطیلی شرکت‌ها و واحدهای پرورش دام و طیور از جمله مشکلات روستای حجت آباد و فتح آباد بود که به آن اشاره شد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید