شماری از سربازان سانحه جاده ای فارس معاف می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 354237
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 02:40
فرمانده نیروی زمینی ارتش:
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: شماری از سربازان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس در فارس از ادامه خدمت معاف خواهند شد و برخی دیگر ازاین مصدومان در بخش های مناسب با وضعیت سلامتیشان به کارگیری می شوند.

اتاق خبر - امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز جمعه در حاشیه عیادت از سربازان مجروح سانحه واژگونی 2 دستگاه اتوبوس در فارس که در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری هستند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اقدامات بیمه ای هم برای سربازانی که در این حادثه مجروح شده یا فوت کرده اند پیش بینی شده است .
وی ادامه داد: همچنین کمک هزینه ای برای خانواده های مصدومان و جانباختگان این سانحه پیش بینی شده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: اقامه دعوا هم در مرجع قضایی علیه تعاونی میهن تور که اتوبوس حادثه دیده متعلق به این شرکت است مطرح شده تا بتوانیم مطالبات و حق سربازان مجروح و حادثه دیده و سربازانی را که فوت کرده اند و همچنین خانواده های آنها را استیفا کنیم.
امیر پوردستان بر پیگیری موضوع این سانحه تا رسیدن به نتیجه نهایی تاکید کرد و گفت: در این حادثه شرکت مسافربری نام برده تخلف آشکار انجام داده و به همین سبب موضوع از سوی ما در حال پیگیری است.
وی، با اشاره به عیادت خود از مجروحان این حادثه که در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری هستند،گفت: تمام ظرفیت درمانی کشور برای کمک به مصدومان این سانحه پای کار آمده و اغلب مجروحان این واقعه ‌از بیمارستان ترخیص شده اند و 10 نفر هنوز بستری هستند که کار مداوای آنها به خوبی ادامه دارد.
امیر پوردستان اظهار داشت: در گفت و گویی که با سربازان و مصدومان داشتم، همه آنها اعلام کردند پس از وقوع این حادثه، گروه امداد بسیار سریع کار خدمت رسانی را آغاز کردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد: بر اساس گفته های سربازان آسیب دیده از این دو سانحه، اگر حضور به موقع نیروهای امداد و پزشکی، نیروی انتظامی و هلال احمر نبود، آمار تلفات افزایش می یافت.
امیر پوردستان، از تمام دست اندرکاران ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان این دو سانحه تقدیر کرد و گفت: با توجه به گستردگی این سانحه، خدماتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارائه شده، مانند یک رزمایش است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: باید بیمارستان شهید رجایی، به عنوان یک الگو در کشور معرفی شود.
یک دستگاه اتوبوس دوم تیرماه 95 به دلیل عدم وجود حفاظ ایمنی سمت راست و عدم کنترل و مهارت راننده در مهار وسیله نقلیه و احتمالا نقص فنی خودرو، در دره 20 متری در گردنه 'لای رز' حوالی شهرستان نی ریز سقوط کرد و 20 سرنشین آن کشته و 30 نفر مجروح شدند.
13 نفر از کشته شدگان این حادثه سرباز و مابقی غیر سرباز بودند.
همچنین در حادثه دیگری که دوم تیرماه جاری در نزدیکی 'مهارلو' در شهرستان سروستان رخ داد یک دستگاه اتوبوس دیگر که حامل سرباز بود در این مسیر واژگون شد، در این حادثه رانندگی 47 سرباز زخمی و توسط تکنسین های اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
واژگونی دو اتوبوس یاد شده در محورهای فارس که حامل سربازان آموزش دیده مرکز صفر پنج کرمان بودند در مجموع 96 کشته و زخمی برجای گذاشت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید