عاملان تیراندازی به محیط بان پارک ملی بمو شیراز دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 354247
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 04:15
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: ماموران این نیرو، دو نفر شکارچی غیر مجاز را که به محیط بان پارک ملی بمو شیراز تیراندازی کرده بودند دستگیر کردند.

اتاق خبر - به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: بعداز ظهر امروز (جمعه) در تماسی که با مرکز انتظامی بخش زرقان شیراز گرفته شد، اعلام شد دو شکارچی غیرمجاز در کوه‌های منطقه بمو و بیضا با تفنگ ساچمه‌ای یک محیط بان را مورد اصابت گلوله قرار دادند.
وی گفت: به دلیل سخت گذر بودن منطقه با اعزام یک بالگرد متعلق به نیروی انتظامی، محیط بان مصدوم به مرکز درمانی شهید رجایی شیراز منتقل شد.
گودرزی ادامه داد: دو شکارچی متخلفی که عامل تیراندازی به این محیط بان بودند نیز دستگیر شدند و از آنان دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز کشف شد. این مقام انتظامی افزود: این شکارچیان متخلف برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: برای نخستین بار با همکاری نیروی انتظامی و اورژانس فارس این عملیات انجام شد چرا که پیش از اعزام بالگرد ماموران اورژانس با 40 دقیقه پیاده‌روی به محل حادثه رفته و عملیات احیای محیط بان را انجام دادند.
گودرزی، همکاری نیروی انتظامی را در تمام ماموریت ها با پرسنل محیط زیست لازم و ضروری دانست و آمادگی این فرماندهی را در ارتباط با حفظ مسائل زیست محیطی اعلام کرد.
پارک ملی بمو که نامش از کوه بمو برگرفته شده و از پارک‌های ملی ایران محسوب می شود با 48 هزار هکتار وسعت در 10کیلومتری شمال شهر شیراز قرار دارد.
این پارک که در بخش زرقان - تخت جمشید واقع شده ‌است از 40 سال پیش تا کنون مورد حفاظت قرار گرفته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید