نماینده مجلس رژیم صهیونیستی با مقامات ترکیه دیدار و گفت و گو کرد | اتاق خبر
کد خبر: 354249
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 04:25
پس از شش سال؛
پس از گذشت شش سال برای اولین بار یک نماینده مجلس رژیم صهیونیستی در یک نشست علنی در استانبول روز جمعه با نماینده وزارت خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری دوغان، ترکیه که پس از حمله نیروهای صهیونیستی به کشتی کمک رسانی برای مردم غزه موسوم به «مرمره آبی» در سال 2010 میلادی با همکاری سیاسی و علنی با رژیم صهیونیستی مخالفت می کرد، در روند عادی سازی مناسبات با تل آویو امروز (جمعه) نشستی در استانبول با حضور «کسینا استلوا» نماینده مجلس از حزب اتحاد صهیونیست اسرائیل برگزار کرد.
این نشست با حضور« مسعود اوزجان» رئیس آکادمبی دیپلماسی وزارت امور خارجه ترکیه ، « اوغوز چلیک کول» سفیر سابق ترکیه در تل آویو و «شایی کوهن» سرکنسول اسرائیل در استانبول تحت عنوان 'روند مذاکرات عادی سازی مناسبات آنکارا با تل آویو' برگزار شد.
این در حالیست که رسانه های ترکیه دو روز پیش خبر داده بودند که رژیم صهیونیستی پس از شش سال با رضایت ترکیه دفتر خود را در مقر پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) افتتاح می‌کند.
رئیس رژیم صهیونیستی و دبیرکل ناتو نیز در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند که تل آویو به زودی دفتر خود را در مقر ناتو افتتاح می‌کند.
پایگاه خبری «گازته پورت» ترکیه نوشت: ترکیه که پس از حمله نیروهای صهیونیستی به کشتی کمک رسانی برای مردم غزه موسوم به «مرمره آبی» در سال 2010 میلادی به عنوان یکی از اعضای اصلی ناتو با همکاری رژیم صهیونیستی با این پیمان مخالفت می کرد در روند مذاکرات اخیر برای بهبود مناسبات با رژیم صهیونیستی سرانجام به این مساله رضایت داد.
ترکیه در سال 1952 میلادی به عضویت ناتو در آمد.
صهیونیستها در حمله به کشتی کمک رسانی به غزه 10 شهروند ترکیه را کشته و شماری را زخمی کرده بودند.
«روون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که گشایش این دفتر به اسرائیل و ناتو برای تقویت همکاری‌های دوجانبه و بهبود روابط کمک می‌کند.
گفته می شود، قرارداد عادی سازی مناسبات ترکیه با رژیم صهیونیستی روز 26 ماه ژوئن جاری (یکشنبه آینده) به امضا خواهد رسید.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید