1500 داعشی اسیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 354458
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 15:06
فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه اعلام کرد:
فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه اعلام کرد که نیروهای عراقی یک هزار و 500 عنصر تروریستی داعش را در فلوجه اسیر کرده اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، سرلشکر 'عبدالوهاب الساعدی فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه اعلام کرد که نیروهای عراقی یک هزار و 500 عنصر تروریستی داعش را در فلوجه اسیر کرده اند.
وی گفت که از ابتدای شروع عملیات فلوجه تا به امروز یک هزارو 500 نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در این شهر توسط رزمندگان عراقی اسیر شده اند.
عملیات آزادسازی فلوجه از 23 ماه مه (چهارم خرداد ماه) گذشته آغاز شد و بعد از اتمام مرحله اول و دوم عملیات که به آزادی دو بخش راهبردی 'کرمه' و 'الصقلاویه' منجر شد از چهار ژوئن ورود نیروهای عراقی به داخل شهر فلوجه شروع شد.
'حیدر العبادی' نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق کنترل کامل فلوجه را در 17 ژوئن گذشته اعلام کرد و به رغم باقی ماندن چند محله در داخل فلوجه در تصرف داعش، اما فرماندهان نظامی عملیات فلوجه اعلام کردند که این شهر از حیث نظامی در کنترل کامل نیروهای عراقی در آمده است.
سرلشکر عبدالوهاب الساعدی در اظهاراتش گفته است که غیر از دو محله
'الجولان' و 'المعلمین' در بخش شمالی شهر فلوجه، مابقی مناطق این شهر کاملا آزاد شده و عملیات پاکسازی محلات و خیابان ها از مین و بمب های کار گذاشته شده، در حال حاضر جریان دارد.
وزیر دفاع عراق پیش از این در چهارم ژوئن و همزمان با ورود نیروهای عراقی به داخل شهر فلوجه در اظهاراتی گفته بود که تاکنون یک هزار و 268 نفر از عناصر تروریستی داعش در جریان عملیات فلوجه به هلاکت رسیده اند.
این درحالیست که پیش بینی های اولیه از وجود بین یک هزار تا دو هزار عنصر داعشی در داخل این شهر خبر داده بود و گزارش پلیس مرکزی عراق از تعداد کشته ها حاکیست که بالغ بر 80 درصد آنها اتباع عربی و خارجی هستند.
فلوجه دومین شهر بزرگ استان الانبار در 50 کیلومتری غرب بغداد واقع شده و دارای اهمیت راهبردی و اعتباری برای گروه تروریستی داعش بود که با آزادی این شهر، این گروه تروریستی عملا روحیه جنگی خود را در برابر نیروهای عراقی از دست داده است.
همزمان با عملیات فلوجه، نیروهای عراقی در مناطق شمالی عراق، عملیات زمینه سازی برای آزادی موصل دومین پایگاه مهم گروه تروریستی داعش در عراق را آغاز کرده اند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید