3 گام آمریکا برای نگه‌داشتن تحریم‌های ثانویه علیه ایران | اتاق خبر
کد خبر: 354463
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 02:41
کیهان گزارش داد:
روزنامه کیهان در شماره شنبه پنجم تیر، حفظ ساختار حقوقی و سازوکارهای اجرایی تحریم‌های ثانویه، وضع قواعد سخت‌گیرانه برای بانک‌های غیرآمریکایی که می‌خواهند با ایران.....

اتاق خبر - وضع قواعد سخت‌گیرانه برای بانک‌های غیرآمریکایی که می‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند و ترساندن بانک‌های خارجی از هرگونه تخلف از تحریم‌ها سه گام اصلی آمریکایی‌ها برای اجرای برجام عنوان کرد و نوشت: با این اقدام ها عملا هیچ‌گونه تحریمی برداشته نشده است.

این روزنامه در تیتر یک با انتخاب عنوان زلزله سیاسی در انگلیس/ فروپاشی در کمین اتحادیه اروپا، آورد: مردم انگلیس در رفراندوم تاریخی روز پنجشنبه رای به خروج از اتحادیه اروپایی دادند؛ رایی که به گفته کارشناسان می‌تواند اتحادیه اروپا را یک گام دیگر به فروپاشی و تجزیه نزدیکتر کند. سرانجام کابوسی که خواب را از چشم مقامات دولت انگلیس و اتحادیه اروپایی ربوده بود محقق شد و روز پنجشنبه 3 تیر ماه، مردم پادشاهی متحد انگلیس (انگلستان، ولز، اسکاتلند،‌ ایرلند شمالی) در یک رفراندوم تاریخی به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند به این ترتیب اروپا یکی از وزنه‌های مهم سیاسی و اقتصادی خود را از دست داد. نتیجه نهایی شمارش آرا نشان می‌دهد که طرفداران خروج با تقریبا 4 درصد آرای بیشتر به پیروزی رسیده‌اند. چهار درصدی که هم انگلیس و هم اروپا را تکان خواهد داد.
روزنامه کیهان با انتشار عنوان آخرین خبرها از وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس سربازان، نوشت: جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همراه فرمانده نیروی زمینی ارتش و قائم‌مقام وزیر بهداشت و درمان از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس سربازان وظیفه در بیمارستان شهید رجایی شیراز عیادت کردند. امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه عیادت از سربازان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس در نی‌ریز، اظهار داشت: در صورت عدم پیگیری سریع مراکز امدادی و درمانی، این حادثه می‌توانست تلفات بیشتری داشته باشد. وی در مورد عیادت خود از سربازان مصدوم نیز بیان کرد: حال عمومی بسیاری از مصدومان خوب است و برخی نیز که امیدواری کمی به آنان داشتیم، بهبود یافته و بخشی از سربازان مصدوم شده از معافیت برخوردار خواهند شد و دیگران در بخش‌های مناسب با میزان سلامت آنان بکارگیری می‌شوند.
آمریکا بخواهد قرارداد با ایران لغو می شود، عنوان دیگر این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: شرکت بوئینگ اعلام کرد: اگر دولت آمریکا هرگونه تغییری در روابط خود با ایران بدهد، بوئینگ این تغییرات را در فعالیت های تجاری خود اعمال خواهد کرد. در همین رابطه خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس روز پنجشنبه نوشت: توافق 25 میلیارد دلاری شرکت آمریکایی بوئینگ با شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران بر بنیان‌هایی لرزان استوار شده است. جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری گفته بود که این توافق و توافق‌های آتی به «رفتار خوب» ایران بستگی دارد و آمریکا مطابق برجام حق دارد در صورتی که تشخیص دهد ایران از این هواپیماها یا قطعات آن در راستای اهدافی غیر از مواد صلح‌آمیز استفاده می‌کند مجوزها را لغو کند.
روزنامه کیهان با درج عنوان اگر محاصره شیخ عیسی قاسم را تمام نکنید قیام سراسری می‌شود، آورد: ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای خطاب به رژیم آل‌خلیفه نسبت به ادامه محاصره محل سکونت شیخ عیسی قاسم هشدار داده و تأکید کرده اگر محاصره تمام نشود تمام کشور را به منطقه الدراز (محل سکونت شیخ عیسی قاسم) تبدیل می‌کنند. «عصام المنامی» از رهبران ائتلاف جوانان 14 فوریه بحرین گفته تداوم محاصره منطقه «الدراز» (محل سکونت شیخ عیسی قاسم) و جلوگیری از رسیدن شهروندان به محل برگزاری تحصن مرکزی باعث می‌شود تمام خیابان‌های بحرین را تبدیل به الدراز کنند. وی همچنین از توده‌های مردم بحرین خواسته تا در صورت تداوم محاصره و جلوگیری از ورود آنها به منطقه الدراز در تمام خیابان‌های کشور تجمع کنند.
این روزنامه در بخش خبر ویژه به عنوان «فهرست مدیران متخلف تهیه شد /دولت منتشر می‌کند؟!» پرداخت و در ستون یادداشت میهمان عنوان «دست پُر ایران در شانگهای» را منتشر کرد.
«سرنوشت شاه ایران در انتظار آل‌خلیفه و آل‌سعود است» دیگر عنوان صفحه نخست روزنامه کیهان را به خود اختصاص داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید