عملیات ایمن سازی مسیر محور مهران-ملکشاهی ۳۰ درصد پیشرفت دارد | اتاق خبر
کد خبر: 354703
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 20:14
مدیر كل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات ایمن سازی و اصلاح مسیر محور مهران-ملکشاهی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اتاق خبر: سید كمال‌الدین میرجعفریان ، عملیات ایمن سازی و اصلاح مسیر محور مهران-ملکشاهی (گردنه ترشاوه) به طول یک کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال اجراست که با بهره‌ برداری از این پروژه بیش از ۱۰ مورد پیچ تند و خطرناک با شیب بالا احیا‌ و اصلاح مسیرخواهد شد.

وی اظهار كرد: برای اجرای این پروژه ۳۰ هزار متر مکعب خاكبرداری و ۴۵ هزار مترمكعب خاكریزی و یک دستگاه پل به طول ۳۶ متر با دهانه های ۱۰ متری اجرا خواهد شد.

مدیر كل راه وشهرسازی استان ایلام گفت: در مجموع این محور به‌طول ۸۰ کیلومتر در صورت بهسازی به‌عنوان یکی از راه‌های جایگزین در زمان اربعین حسینی (ع) از اهمیت بسیار بالایی برای کاهش گره های ترافیکی و حوادث جاده ای به شمار می رود.

وی اظهار داشت: تعریض ورودی شهر مهران از سمت ایلام ازسوی اداره راه وشهرسازی مهران در دست اجرا است که طول اجرای این تعریض ۱۰ كیلومتر است و حدود ۴۰ درصد عملیات اجرایی آن در سال گذشته ازسوی راهداران اداره راه وشهرسازی شهرستان مهران انجام شده و اكنون ادامه عملیات برای چهار خطه کردن این قطعه از محور ایلام به مهران از حد فاصل تقاطع سد شهید آل اسحاق تا ورودی شهر مهران آغاز شده است.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و بر اساس«سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» به انجام خواهد رسید و امیدواریم تا اربعین امسال به بهره برداری برسد

میرجعفریان اظهاركرد:  با اجرای این پروژه عرض این مسیر ارتباطی از هر سمت هشت متر تعریض خواهد شد كه در مجموع ۳۵ هزار متر مكعب خاكبرداری، ۲۰ هزار متر مكعب خاكریزی و زیر اساس به انجام خواهد رسید و با استفاده از ۱۳ هزار متر مكعب بیس این پروژه آماده آسفالت است.

وی ادامه داد: برای آسفالت این مسیر  ۲۵ هزار متر مكعب آسفالت مورد استفاده قرار خواهد گرفت و با بهره برداری از این پروژه ترافیك ورودی شهر مهران در زمان حضور میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) روانتر می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید