قیمت کالاهای اساسی در بازار اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 354760
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 13:34
در گفت و گوی اتاق خبر با روسای اتحادیه های صنفی
قیمت بیشتر مواد غذایی در هفته های میانی ماه رمضان تغییرات چندانی نسبت به هفته های اول نداشته است.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: ماه رمضان همواره به عنوان ماهی که در آن مردم با افزایش قیمت مواد غذایی رو به رو می شوند. در عین حال برنامه هر ساله دولت ها در ایران تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی در این ماه است که به نظر می آید که این تلاش ها تاثیر چندانی بر قیمت ها نداشته است و بازار خود قیمت های مواد غذایی را در این مدت تعیین می کند.

قیمت بیشتر مواد غذایی در هفته های میانی ماه رمضان تغییرات چندانی نسبت به هفته های اول نداشته است. برای مثال قیمت محصولاتی مانند گوشت قرمز با تغییر چندانی مواجه نشده اند. اما در عین حال قیمت گوشت مرغ به عنوان کالای پرمصرف در ماه رمضان با افزایش قیمت رو به رو بوده است.

میوه های تابستانی تنوع بسیاری در بازار میوه کشور دارند و امسال نیز با توجه به همزمانی ماه رمضان و تابستان مصرف برخی از میوه ها افزایش داشته است اما به دلیل اینکه برخلاف محصولی مانند مرغ و خرما، میوه جز اقلام سفره افطار محسوب نمی شود و وضعیت بازار میوه های آرام و بدون افزایش و کاهش شدید قیمتی است. با این حال برخی از میوه های تابستانی مانند گیلاس به دلیل کم بودن مدت زمان حضور در بازار قیمت بیشتری دارند و ممکن است در اخرین روزهای تابستان با افزایش قیمت روبه رو شوند. در گفت و گوی اتاق خبر با روئسای اتحادیه های مواد غذایی آخرین قیمت های مواد غذایی اعلام شد.

 

بازار آرام میوه های تابستانی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی بازار میوه را آرام و بدور از هر نوع افزایش یا کاهش قیمت توصیف کرد.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در مورد تحولات بازار میوه به اتاق خبر گفت: بازار میوه در حال حاضر در آرامش به سر می برد و انتظار نمی رود که شاهد افزایش و کاهش شدید قیمت ها در این بازار باشیم. با این حال انتظار می رود که در پایان تابستان قیمت آلبالو و گیلاس با توجه به اینکه فصل آنها زودتر از سایر میوه ها به پایان می رسد با افزایش قیمت روبه رو باشد.

در میان اقلام مختلف میوه در حال حاضر هر کیلوگرم انگور یاقوتی 8 هزار تومان، طلبی بسته به نوع و کیفیت آن بین هر کیلوگرم 600 تا 1500 تومان، هندوانه هر کیلوگرم 1000 تا 1200 تومان، هلو هر کیلوگرم بسته به نوع و کیفیت 1000 تا 4000 تومان، زرد آلو هرکیلوگرم 1000 تا 6000 تومان، هر کیلوگرم آلبالو با قیمت های مختلفی بسته به کیفیت از 5500 تا 7500 تومان، گیلاس هر کیلوگرم 1200 تا 3000، آلو هر کیلوگرم 1500 تا 4000 تومان، خربزه هر کیلوگرم 3000 در بازار به فروش می رود.

افزایش قیمت گوشت مرغ

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه مرغ و ماهی در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به تغییر قیمت مرغ، افزایش قیمت فراورده های مرغ را موقتی و به علت ماه رمضان دانست و گفت: قیمت مرغ و فراورده های مربوط به گوشت مرغ بعد از ماه رمضان به قیمت سابق خود برخواهد گشت.

وی قیمت هرکیلو مرغ را 7900 تومان، هرکیلو سینه مرغ را 12500 تومان،هر کیلو ران مرغ ساده 7900 تومان، هر کیلو ران مرغ با کمر را 7000 تومان، هرکیلو بال مرغ را 7900 تومان و هر کیلو گردن را 2500 اعلام کرد.

 

 

گوشت قرمز بدون تغییر در بازار

علی خندان رو رئیس اتحادیه گوشت گاوی در گفت و گو با اتاق خبر با بیان اینکه فروش گوشت چرخ کرده در واحد های صنفی ممنوع می باشد گفت: به دلیل مسائل بهداشتی و صنفی فروش گوشت چرخ کرده در قصابی ها ممنوع است و با واحد های متخلف برخورد می شود.

وی قیمت هر کیلو گوشت مخلوط را 32 هزار تومان اعلام کرد و بر این نکته تاکید کرد که قیمت ها افزایشی نسبت به هفته قبل نداشته است.

در این راستا علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هر کیلو گوشت شقه را بین 30 تا 31 هزار تومان و ماهیچه را 37 تا 38 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت گوشت گوسفندی تفاوت قیمتی نسبت هفته گذشته نداشته است.

 

قیمت برنج داخلی و خارجی

همچنین هرکیلو برنج طارم شیرودی 7800، طارم اصل 9200، هاشمی 9100، دم سیاه 9400 است. قیمت برنج وارداتی هندی دانه بلند هر کیلو 4500، برنج پاکستانی هر کیلو 2700، تایلندی هرکیلو 2350، برنج اروگوئه و آرژانتین هر دو به قیمت هر کیلو 4500 به فروش می رود.

94105ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید