فتح آخرین سنگرهای داعش در مرکز فلوجه | اتاق خبر
کد خبر: 354767
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 13:16
اسکای نیوز گزارش داد:
نیروهای ارتش عراق در ادامه پیش‌روی‌های خود در مواجهه با گروه تروریستی داعش، موفق شدند وارد آخرین پایگاه این گروه تروریستی در مرکز فلوجه شوند.

اتاق خبر- شبکه خبری اسکای‌نیوز گزارش داد، منابع نظامی عراقی اعلام کردند که ارتش موفق شده به دو منطقه الحصی و الجولان در مرکز فلوجه وارد شود. این دو منطقه آخرین مناطق باقی مانده در فلوجه هستند که هنوز عناصر داعش در آنجا حضور گسترده دارند.

ارتش عراق اعلام کرد که پرچم این کشور را بر فراز برخی ساختمان‌های دولتی در منطقه الجولان، به عنوان بزرگترین منطقه مسکونی فلوجه نصب کرد.

منطقه الجولان مهمترین منطقه تحت سلطه داعش در فلوجه به شمار می‌رود و ورود ارتش عراق به آن در حقیقت شکستی بزرگ برای تروریست‌ها محسوب می‌شود.

گرچه این منطقه از همه جهات محاصره شده اما به دلیل مساحت گسترده، ارتش عراق به زمانی طولانی برای آزادسازی آن نیاز دارد و پیش‌بینی می‌شود عملیات آزادسازی آن دو روز به طول بیانجامد.

این درحالی است که برخی سایت‌ها از جمله سایت العهد لبنان اعلام کرده‌اند که منطقه الجولان پاکسازی شده است.

یکی از مسوولان ارتش عراق نیز اعلام کرد که تاکنون در جریان درگیری‌ها میان ارتش و تروریست‌ها در فلوجه حدود 1500 داعشی که اکثرا تابعیت عربی و خارجی دارند، کشته شدند.

از سوی دیگر نیروهای داوطلب مردمی و ارتش عراق موفق شدند به پیش‌روی‌های چشمگیری در اطراف موصل در شمال این کشور دست یافته و جاده بین‌المللی استان نینوا به استان صلاح‌الدین را تحت کنترل خود درآوردند.

احمد الجبوری، استاندار صلاح‌الدین در این باره گفت: نیروهای عراقی موفق شدند منطقه مکحول در جاده بین‌المللی تکریت-موصل را به کنترل خود در آورند.

وزیر دفاع عراق نیز اعلام کرد درگیری‌های موصل ادامه دارد و ارتش عراق به پیش‌روی‌های چشمگیری در این درگیری‌ها دست یافته است.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید