پنج صنعتی که بیشترین سرمایه ها را در سال 2016 جذب خواهند کرد | اتاق خبر
کد خبر: 354822
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 11:29
اتاق خبر بررسی می کند
فناوری ها روز در تمام جهان در حال پیشرفت است. برخی از افرادبه دنبال سرمایه گذاری در بخش هایی مانند مراقبت های خانگی هستند.

امروزه فناوری ها روز در تمام جهان در حال پیشرفت است. برخی از افرادبه دنبال سرمایه گذاری در بخش هایی مانند مراقبت های خانگی هستند. برای مثال پروژه ای  مانند صدا بر روی پروتکل اینترنت (VoIP technology )  بیش از 28 درصد در چهار سال آینده رشد خواهد داشت. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از فناوری هایی مانند صنعت چاپ سه بعدی زندگی ما را بزودی دگرگون خواهند کرد و بیشتر از سایر زمینه ها مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2016 هستند رامانند بررسی می کنیم.

1.صنعت چاپ سه بعدی 

صنعت چاپ سه بعدی تبدیل به صنعتی قابل توجه در چند سال اخیر شده است. این صنعت به عنوان یکی از صنایعی که بیشترین رشد را داشته است در جهان صنعت شناخته شده و تخمین زده می شود که شرکت Wohlers Associates  به عنوان یک شرکت مستقل بیش از 5.165 میلیارد دلار ارزش داشته باشد. بیشتر کارشناسان عقیده دارند که صنعت چاپ سه بعدی به عنوان انقلاب صنعتی جدید شناخته خواهد شد و براساس یک تحقیق که روی تولید کنندگان در آمریکا انجام شد، 71 درصد از تولید کنندگان به نوعی در مراحل ابتدایی تا انتهایی تولید از صنعت چاپ سه بعدی استفاده می کنند.

 

2.پهباد ها

امروز اگر به آسمان نگاه کنیم شاید به جز پرندگان و گاهی هواپیما چیز دیگری نبینیم اما به زودی شاید آسمان شهر ها با پهباد هایی که کنار یکدیگر باشند پر شود و به نظر می رسد که آن با آن روز چندان فاصله ای  نیست. براساس گزارش سال 2015 موسسهGrand View Research، بازار پهباد ها 552 میلیون دلار گردش مالی داشته است و پیشبینی می شود این میزان نرخ رشد سالانه 16.9 تا سال 2022 داشته باشد.

3.واقعیت مجازی 

واقعیت مجازی اصطلاحی برای تصاویر کامپیوتری سه بعدی است که سعی دارند که یک دنیای واقعی را شبیه سازی کنند. با این حال بیشتر کارشناسان عقیده دارند این صنعت آماده سود دهی رساندن به سرمایه گذاران است. شرکت Deloitte Global احتمال می دهد که این صنعت در سال 2016 به گردش مالی یک میلیاردی برسد. صنعت بازی های ویدئویی بزرگترین مشتری این فناوری است ولی انتظار می رود این فناوری در آینده جای پای خود را در بخش هایی مانند سلامت و نقشه کشی ساختمان باز کند.

 

4. هوش مصنوعی

هوش مصنوعی زمانی به عنوان یک ایده در دنیای علمی تخیلی مطرح بود ولی حالا این فناوری به جایی رسیده است که برای پیشرفت این فناوری هزینه های بالایی صرف می شود. در حقیقت براساس اعلام بانک آمریکایی مریل لینچ، هزینه های تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی از 8 میلیارد دلار در سال 2013 به رقم چشمگیر 70 میلیارد دلاری در سال 2020 برسد. هوش مصنوعی در حال حاضر نیز در حال استفاده از سوی مردم است برای مثال فناوری DEEP FACE  از سوی فیس بوک توانست 97 درصد از چهره های افراد مورد مطالعه را به درستی تشخیص دهد. یک مثال دیگر در این زمینه کامپیوتر واتسون است که از سوی IBM طراحی شد و در مسابقه  تلوزیونی Jeopardy در سال 2011 توانست برنده شود. امروزه این کامپیوتر  2400 بار قویتر از نسخه 2011 خود است.

 5. انرژی باد

استفاده از این انرژی به دلیل پایین بودن هزینه های آن رو به افزایش است. براساس گزارش بلومبرگ میزان انرژی تولید شده از طریق باد از سال 2000 چهار برابر شده است. با این حال سرمایه گذاران این صنعت در حال تلاش برای پایین آوردن هزینه های این بخش در تلاش است. با توجه به آمار داده شده از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا انرژی باد در حدود 4.7 درصد از تولید برق را در آمریکا تشکیل می دهد. با توجه به تعداد پروژه های این بخش، صنعت انرژی باد به عنوان یک پروژه سرمایه گذاری طولانی مدت مطرح است.

94105

منبع: gobankingrates

ترجمه: محمد حسن گودرزی

نظرات
ADS
ADS
پربازدید