افزایش تعرفه های گمرکی با اهداف توسعه صادرات همخوانی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 354826
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 03:50
استاندار هرمزگان گفت: افزایش تعرفه های گمرکی و بندری با هدف توسعه صادرات همخوانی ندارد و انتظار بر این است که گمرک و بنادر و مناطق آزاد کمک کنند که زمینه تسهیل صادرات فراهم شود.

اتاق خبر:جاسم جادری ظهر یکشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان، عنوان کرد: ما به عنوان نماینده استان های مرزی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کشور باید مباحثی فراتر از هرمزگان و مسائل مربوط به مرزنشینان ۱۶ استان مرزی کشور را در این کارگروه مورد بررسی قرار دهیم، چون هم نماینده آنها هستیم و هم بندر شهید رجایی که محل صادرات سایر استان های کشور است، در هرمزگان قرار دارد.

وی ادامه داد: مشکلات استان های مرزی در زمینه صادرات باید مورد پیگیری قرار گیرد و جلسه کارگروه این استان ها نیز باید برگزار شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم ارتقا گمرکات استان هرمزگان، افزود: برخی گمرکات استان هم اکنون در حد ملوانی هستند که می توانند به تجاری تبدیل شوند و در شرق و غرب استان گمرکاتی داریم که ظرفیت ارتقا را دارند و با این کار می توانیم به توسعه صادرات کنیم.

جادری با اشاره به افزایش تعرفه و عوارض بندری و گمرکات، تصریح کرد: براساس هدف تعیین شده باید در سال جاری ۱۰ میلیارد دلار بیشتر از سال گذشته صادرات داشته باشیم و میزان صادرات غیرنفتی کشور باید به رقم ۵۲ میلیارد دلار برسد که برای این کار نیاز است تسهیلات بیشتری به صادر کنندگان ارائه شود.

وی گفت: افزایش تعرفه ها با این هدف همخوانی ندارد و انتظار بر این است که گمرک و بنادر و مناطق آزاد کمک کنند که زمینه تسهیل صادرات فراهم شود.

استاندار هرمزگان افزود: در اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف مورد نظر ، توسعه صادرات است و باید درآمدهای ارزی حاصل از صادرات داشته باشیم.

جادری با تاکید بر احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی در هرمزگان، اظهار داشت: انتظار داریم این پایانه کشاورزی و شیلاتی سریع تر به پایان برسد و تعیین تکلیف شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید