سلطه آرژانتینی‌ها بر نیمکت تیم‌های ملی در کوپا آمه‌ریکا | اتاق خبر
کد خبر: 354933
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 14:02
در یورو ۲۰۱۶ امسال و از بین ۱۶ مربی حاضر، ۶ مربی اهل آرژانتین هستند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آرژانتین فقط در صدور بازیکنان خوب به تمام لیگ‌های دنیا از همه کشورها جلوتر نیست بلکه این اتفاق در بخش مربیگری نیز دیده می‌شود. در کوپا آمه‌ریکا کنونی نیز ۶ سرمربی آرژانتینی حضور داشته و دارند.  در مرحله یک هشتم نهایی،  پنج سرمربی آرژانتینی روی نیمکت تیم‌ها نشستند و در یک چهارم نهایی هم از چهار سرمربی، سه سرمربی اهل این کشور بودند.  

سرشناس‌ترین مربیان آرژانتینی، خوسه پکرمن و خراردو مارتینو هستند. پکرمن در تیم‌های پایه آرژانتین مربیگری کرد و به عناوین زیادی دست یافت. همچنین با تیم ملی آرژانتین در جام جهانی آلمان حضور داشت. او اکنون هدایت کلمبیا را بر عهده دارد و با این تیم به یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز رسیده بود.

مارتینو نیز دوران خوبی را سپری کرده است. او تجربه حضور در نیمکت بارسلونا را داشت و سپس ماجراجویی‌اش در آرژانتین ادامه پیدا کرد. به همراه تیم ملی به فینال کوپا آمریکا ۲۰۱۵ رسید اما مغلوب شیلی شد. مارتینو می‌تواند بامداد فردا آن شکست را جبران کند.

شیلی سال‌هاست هدایت تیم‌های خود را به سرمربیان آرژانتینی می‌سپارد. پس از مارچلو بیلسا، بورگی آمد و سپس خورخه سامپائولی هدایت این تیم را بر عهده گرفت. اکنون خوان آنتونیو پیسی بر نیمکت این تیم دیده می‌شود. انتخاب پیسی به عنوان سرمربی تیم ملی شیلی، باعث تعجب رسانه‌های این کشور شد. این سرمربی آرژانتینی در شروع کوپا، نتایج درخشانی نگرفت. اما در ادامه خوب کار کرد و جشنواره گل شیلی برابر مکزیک شرایط پیسی را بهتر از قبل کرد.

ریکاردو گارکا، سرمربی کنونی پرو ابتدا کار خود را از تیم دانشگاهی شروع کرد پس از رفتن ولس، توانست هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده بگیرد. پرو در کوپا آمه‌ریکای امسال در مرحله حذفی نتایج خوبی کسب نکرد اما در مجموع عملکرد خوبی در این رقابت‌ها داشت و به نظر می‌رسد آینده خوبی در انتظار این تیم باشد.

این موضوع در ارتباط با رامون دیاس، سرمربی پاراگوئه متفاوت است. سرمربی پیشین ریورپلاته با کارنامه‌ای درخشان بر نیمکت این تیم نشست اما در کوپا آمه‌ریکا ناامید کننده ‌ظاهر شد و پس از حذف از مرحله گروهی، از هدایت پاراگوئه کناره‌گیری کرد.

کینتروس، سرمربی اکوادور اما برخلاف دیاس عمل کرد و شرایط مشابهی با گارکا داشت. مرحله حذفی را خیلی خوب شروع کرد اما در مجموع نمایش خیره‌کننده‌ای با اکوادور نداشت. با وجود این اکوادور در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی خوب کار کرده است و تقریبا حضور اکوادور در روسیه ۲۰۱۸ قطعی است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید