فوتبال زیبا یا فوتبال دفاعی؛ تقابل فانتزی‌ها با وارثان کاتاناچیو | اتاق خبر
کد خبر: 355009
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 23:54
تقابل اسپانیا و ایتالیا را می توان حساس ترین بازی مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 فرانسه دانست. این دو تیم فینالیست دور قبل بودند و از شانس‌های اصلی قهرمانی در این دوره به شمار می‌روند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016، امشب با انجام دو دیدار به پایان خواهد رسید که در حساس‌ترین و جذاب‌ترین بازی که حکم فینال زودرس را دارد، دو تیم اسپانیا و ایتالیا به مصاف هم خواهند رفت.


ایتالیا - اسپانیا 20:30

یورو 2016 به اوج حساسیت نزدیک شده است و تقابل اسپانیا و ایتالیا می تواند این موضوع را به خوبی ثابت کند. ایتالیا فراتر از انتظارات ظاهر شده است. این تیم قبل از آغاز یورو 2016 با بدشانسی مواجه شد چراکه کلودیو مارکیسیو و مارکو وراتی را به خاطر آسیب دیدگی از دست داد. از طرف دیگر هم آنتونیو کونته، سرمربی آتزوری ترجیح داد تا آندرا پیرلو، مغز متفکر خود در میانه میدان را در فهرست نهایی قرار ندهد تا انتظارات از ایتالیا پایین بیاید. ایتالیا اما شروع بسیار خوبی داشت و در دیدار نخست با پیروزی برابر  بلژیک نشان داد تیم باکیفیتی است و یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌رود.


ایتالیا در دیدار دوم خود برابر سوئد هم به پیروزی دست یافت تا صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کند. کونته در دیدار سوم تیمش که تشریفاتی بود، ترجیح داد تا تیمی متفاوت را به میدان بفرستد و به بازیکنان اصلی خود استراحت دهد. آتزوری در نهایت با یک گل برابر ایرلند شمالی بازی را واگذار کرد اما این شکست باعث نگرانی هواداران ایتالیا نشد چراکه آنها به خوبی می دانستند این قدرت تیم آنها نیست.


اما اسپانیا مسیری متفاوت را پشت‌سر گذاشت. قهرمان فصل قبل هنوز نتوانست است که انتظارات را برآورده کند. شاگردان ویسنته دل‌بوسکه در دیدار نخست خود روی ضربه سر جرارد پیکه،‌ جمهوری چک را شکست دادند. آنها در دیدار دوم، پیروزی روحیه بخشی را برابر ترکیه به دست آوردند تا با یک تساوی در دیدار سوم، به عنوان تیم نخست به دور بعد راه پیدا کنند.لاروخا اما در دیدار سوم خود به سد محکمی به نام کرواسی خورد و با وجود آنکه با یک گل پیش افتاد اما در نهایت با نتیجه دو بر یک بازی را واگذار کرد تا به عنوان تیم دوم به دور بعد راه پیدا کنند.


این دیدار برای ایتالیا، یک دیدار انتقامی خواهد بود. دو تیم در دوره قبل و در یورو 2012 به فینال راه پیدا کردند و این اسپانیا بود که قدرت‌نمایی کرد و موفق شد با چهار گل حریف خود را در هم بکوبد تا تفاوت فوتبال دو کشور نمایان شود. در آن دیدار، داوید سیلوا، خوردی آلبا، فرناندو تورس و خوان ماتا برای اسپانیا گلزنی کردند تا فوتبال ایتالیا شب تلخی را پشت‌سر بگذارد.


اما ایتالیا با آنتونیو کونته تغییرات زیادی داشته است. این تیم دیگر بازیکن فانتزی مانند آندرا پیرلو را در اختیار ندارد اما همه بازیکنان این تیم با انرژی و جنگندگی خاصی بازی می کنند. کونته موفق شده است  شور و حرارتی که در خودش وجود دارد را به بازیکنان هم انتقال بدهد. نقطه قوت ایتالیا خط دفاعی این تیم است؛ جایی که مثلث جورجو کیه‌لینی، آندرا بارزالی و لئوناردو بونوچی و پشت سر آنها جانلوییجی بوفون که در چارچوب دروازه ایستاده، یکی از قدرتمندترین خط دفاعی ها جام را تشکیل داده است. 


اما اسپانیا برخلاف ایتالیا، پر از بازیکنان فانتزی و باتکنیک است. لاروخا دیدار برابر کرواسی ثابت کرد در ضد حملات بسیار آسیب‌پذیر هستند و تمایل پیکه و راموس برای شرکت در کارهای هجومی، می تواند فرصت ایتالیا برای شرکت در ضد حملات را بالا ببرد.


آنتونیو کونته قبل از این دیدار گفت: برای پیروز شدن برابر اسپانیا باید با همان شور و انگیزه‌ای که برابر بلژیک به میدان رفتیم بازی کنیم. دیدار بسیار سختی پیش رو داریم اما آماده آن هستیم. 

اما ویسنته دل‌بوسکه که به خاطر استفاده از یک ترکیب خاص مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است، قبل از دیدار برابر ایتالیا گفت: اگر تغییراتی در تیم بدهم و بازنده شویم، همه می‌گویند چرا ترکیب تیمش را تغییر داد. نیازی به تغییر ندارم. بازی سختی پیش‌رو داریم. ایتالیا یکی از بهترین تیم‌های جام است.


تقابل ایتالیا با اسپانیا جنگ بازی زیبا و تکنیکی با بازی جنگنده و تخریبی است و باید در نهایت دید که کدام یک از این دو سبک بازی به پیروزی خواهد رسد. پیروز این دیدار باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده آلمان و اسلواکی برود که به احتمال زیاد ژرمن ها خواهند بود.


انگلیس - ایسلند 23:30


«نباید تیم‌های باانگیزه را دست کم گرفت.» این شعار انگلیسی ها قبل از دیدار برابر ایسلند شگفتی‌ساز است. وین رونی، کاپیتان انگلیس درباره دیدار برابر ایسلند گفت: حضور در یک هشتم نهایی ما را راضی نمی کند. به دنبال رسیدن به مراحل بالاتر هستیم اما باید بگویم ایسلند را دست‌کم نمی‌گیریم و بازی کردن برابر تیم های که با انگیزه هستند، بسیار سخت است. دیدار بسیار سختی پیش‌رو داریم اما آماده هستیم و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستیم. 

ایسلند هم یکی از تیم های شگفتی‌ساز این دور بوده است. مردان سرزمین یخی در گروهی که تیم های پرتغال، مجارستان و اتریش در آن قرار داشتند، با پنج امتیاز و تنها تفاضل گل کمتر نسبت به مجارستان در رده دوم قرار گرفتند و جواز صعود به یک هشتم نهایی را به دست آوردند. ایسلند با دو تساوی برابر پرتغال و مجارستان و پیروزی برابر اتریش، 5 امتیازی شد.

انگلیس هم با همین تعداد امتیاز به دور بعد راه پیدا کرد. شاگردان روی هاجسون در دیدار نخست برابر روسیه به تساوی رسیدند. در دیدار دوم، ولز را با خوش‌شانسی و گل دقایق پایانی از پیش‌رو برداشتند و در دیدار سوم هم برابر اسلواکی به تساوی دست پیدا کردند تا با 5 امتیاز و به عنوان تیم دوم به دور بعد راه  پیدا کنند.


انگلیس شانس بیشتری برای پیروزی در  این دیدار دارد تا جایی‌که یکی از بهترین تیم های جام از نظر بازیکن است. این تیم در تمام پست ها، بازیکنان خوب و سرشناسی در اختیار دارد اما نقطه ضعف اساسی این تیم از نظر بسیاری از کارشناسان این است که هنوز روی هاجسون به ترکیب اصلی خود نرسیده است و نمی‌تواند از ستاره های زیادی که در اختیار دارد، به خوبی استفاده کند. به عبارت دیگر، مشکل انگلیس تاکتیکی است و اگر مربی بزرگی هدایت این تیم را برعهده داشت، می‌توانست از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی باشد. 

نقطه قوت ایسلند نیز انگیزه و روحیه بالایی است که بازیکنان این تیم دارند و معمولا بازی کردن برابر چنین تیم‌هایی برای هر تیمی سخت است.


انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید