امروز قوه قضاییه اولویت‌های جدید و فراوانی را پیش‌رو دارد | اتاق خبر
کد خبر: 355128
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 13:29
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: امروز قوه قضاییه اولویت‌های جدید و فراوانی را در پیش‌روی خود دارد که برخورد با جرایم مشهود و مخدوش کننده چهره نظام اسلامی نظیر مفاسد اقتصادی و درآمدهای نامشروع و میلیونی یکی از این اولویت ها است

اتاق خبر: حسن نوروزی با اشاره به 7 تیر روز قوه قضاییه گفت:‌ قوه قضاییه پس از انقلاب از جایگاه بلندی برخوردار بود و شخصیت های بزرگی مسئولیت آن را بر عهده داشتند و حضور این چنین شخصیت هایی نشاندهنده اهمیت بالای آن در نظام اسلامی است.

وی افزود: امروز قوه قضاییه اولویت‌های جدید و فراوانی را در پیشروی خود دارد که برخورد با جرایم مشهود و مخدوش کننده چهره نظام اسلامی نظیر مفاسد اقتصادی و درآمدهای نامشروع و میلیونی یکی از این اولویت ها است. هم‌چنین توجه ویژه و تخصصی به موضوع از بین بردن منابع طبیعی و زیست محیطی و صیانت از اراضی طبیعی نیز امروز نیاز کشور و اولویت قوه قضاییه است.

نماینده رباط کریم تصریح کرد: ورود قدرتمند به عرصه مفاسد مالی و قاچاق و تقویت استقلال هر چه بیشتر قوه قضاییه در مسیر برخورد با شخصیت‌ها و اشخاص مختلف به دور از نگاه‌های سیاسی و مصلحت اندیشی های بخشی یکی دیگر از نکات با اهمیت است که باید در قوه قضاییه مورد توجه قرار گیرد.

وی استقلال مالی را یکی از ارکان قوه قضاییه دانست و گفت:‌این قوه باید به دور از همه مسائل و جریان‌های حاکم در بحث مالی، استقلال و قدرت داشته باشد تا در حل مشکلات اولیه خود و رفع نیازهای زیرساختی و مسائل روزمره به مشکل بر نخوریم. هم‌چنین بتواند با فراغ بال بیشتری مسائل روزمره و متداول را پشت سر بگذارد و به توسعه تحقیقات  و علوم قضایی و حرکت  در مسیر نیازهای جدید متناسب با جرایم جدید گام بردارد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید