پس از خروج لندن، انگلیسی زبان رسمی اتحادیه اروپا نخواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 355146
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 14:15
رئیس کمیته امور قانون اساسی اتحادیه اروپا:
خبرگزاری رویترز گزارش داد: «دانوتا هوبنر» رئیس کمیته امور قانون اساسی اتحادیه اروپا گفته است که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، نهادهای اروپایی از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی صرف نظر خواهند کرد.

اتاق خبر - به نقل از این خبرگزاری، این نماینده ارشد پارلمان اروپا تاکید کرد: اگر انگلیس در اتحادیه اروپا نباشد، زبان انگلیسی هم نخواهد بود.
دانوتا هوبنر گفت: از آنجا که لندن زبان انگلیسی را زبان رسمی خودش اعلام کرده بود، این زبان در حال حاضر جزء 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود اما به محض تکمیل فرایند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، زبان انگلیسی جایگاه قبلی‌اش را از دست خواهد داد.
رئیس کمیته امور قانون اساسی اتحادیه اروپا همچنین با توجه به استفاده اکثر کارمندان این اتحادیه از زبان انگلیسی افزود: کشورهای دیگر در صورت تمایل به ادامه استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی، می بایست مقررات مربوط به قوانین زبان‌های رسمی را به اتفاق آراء تغییر دهند.
این در حالی است که پیش از این یک منبع در اتحادیه اروپا گفته بود با وجود خروج انگلیس، زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی در این اتحادیه باقی خواهد ماند.
گفتنی است تا 15 سال پیش زبان اصلی در بسیاری از نهادهای اروپایی زبان فرانسه بود اما با عضویت 10 کشور اروپای شرقی در اتحادیه اروپا از سال 2004 این وضعیت تغییر کرده و زبان انگلیسی جای زبان فرانسه را گرفت و به عنوان زبان رسمی در اتحادیه اروپا شناخته شد.
با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، زبان انگلیسی دیگر تنها زبان رسمی دو کشور عضو این اتحادیه یعنی ایرلند و مالت خواهد بود و آن حمایت سابق را نخواهد داشت و شاید زبان فرانسه هم دوباره به عنوان زبان رسمی باز گردد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید