همه پرسی بریتانیا بر نشست آینده 'ناتو' تأثیر نخواهد داشت | اتاق خبر
کد خبر: 355147
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 14:19
کری:
'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا حتی 'ذره ای' بر نشست آینده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که 8 و 9 ماه ژوئیه در شهر ورشو پایتخت لهستان برگزار خواهد شد، تأثیر نمی گذارد و نشست مذکور با قدرت برگزار خوا

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویتزر، جان کری که اکنون در 'بروکسل' پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا به سر می برد، در سخنانی اعلام کرد: رأی بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا بر نشست ماه آینده ناتو حتی 'ذره ای' تأثیر نخواهد گذاشت و انتظار داریم که این نشست، بسیار قدرتمندانه و با دستاوردهای بسیار بزرگ برگزار شود. ما انتظار داریم که ناتو در آینده قدرتمندتر نیز باشد.
جان کری که در بروکسل با 'ینس استولتنبرگ' دبیر کل ناتو و 'فدریکا موگرینی' مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو کرده است، عازم لندن خواهد شد تا با مقامات انگلیس درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت وگو کند.
به گزارش ایرنا، همه پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، 23 ژوئن (3 تیر ماه) در این کشور برگزار شد و 52 درصد شرکت کنندگان در این همه پرسی، به خروج بریتانیا از این اتحادیه رأی مثبت دادند. بریتانیا در دهه 1970 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا در آمد. این اتحادیه در آن زمان، اتحادیه اقتصادی اروپا نام داشت و بعدها به اتحادیه اروپا تغییر نام داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید