سرمایه گذاری‌۲۳۵ میلیون دلاری شرکت‌های هندی در بندرچابهار | اتاق خبر
کد خبر: 355296
تاریخ انتشار: 8 تیر 1395 - 22:32
مدیرعامل‌سازمان بنادر و دریانوردی کشور اظهار امیدواری کرد، با انجام سرمایه گذاری در بندرچابهار و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز این بندر ظرفیت بندر چابهار تا اواخر سال ۱۳۹۶ به هشت میلیون تن افزایش یابد.

اتاق خبر: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، گفت: ظرفیت بندرچابهار با سرمایه گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری شرکت های هندی در این بندر اقیانوسی کشور از ۲ میلیون تن فعلی به هشت میلیون تن افزایش می یابد.

محمد سعیدنژاد،با اعلام این خبر افزود: شرکت های هندی در این بندرمهم کشور ۸۵ میلیون دلار به صورت BOT بی او تی - ساخت، اداره و انتقال ۱۰ ساله و ۱۵۰ میلیون دلار به صورت فاینانس(تامین مالی) برای تامین تجهیزات مورد نیاز بندر چابهار سرمایه گذاری می کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: براساس قراردادی که با هندی ها به امضا رسیده، یک شرکت هندی کارخود را در فاز اول بندرچابهار آغاز کرده است که پس از تکمیل به مدت ۱۰ سال از آن استفاده خواهد کرد.

سعیدنژاد: با توجه به قرارداد بی او تی، پس از پایان ۱۰ سال براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تمام تجهیزاتی که شرکت های هندی در بندرچابهار تامین کرده اند به ایران تحویل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی کشور افزود: با انجام سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری دیگر به صورت فاینانس برای خرید و نصب تجهیزات بندری، درمجموع هندی ها برای تامین تجهیزات مورد نیاز در این بندر در مدت ۱۸ ماه ۲۳۵ میلیون دلار سرمایه گذاری می کنند.

سعیدنژاد اظهارامیدواری کرد، با انجام سرمایه گذاری در بندرچابهار و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز این بندر ظرفیت بندر چابهار تا اواخر سال ۱۳۹۶ به هشت میلیون تن افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تامین تجهیزات مورد نیاز بنادر و دریاهای کشور را از اولویت های مهم سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد و گفت: برای خرید تجهیزات، نخستین ال سی (گشایش اعتبارت اسنادی) آن به مبلغ ۱۷۰ میلیون دلار انجام شده و قرار است چهار ال سی دیگر برای یکی از شرکت های اروپایی گشایش شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور تصریح کرد: در این راستا خرید و نصب تجهیزات بندری مورد نیاز در بنادر امام خمینی (ره)، شهید رجایی، چابهار و یکی از بنادر شمالی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید