ضرر استون مارتین افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 355518
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 11:32
استون مارتین به دلیل کاهش فروش خودرو و ادامه سرمایه گذاری برای توسعه فعالیتهایش، ضرر ناخالص ۱۲۷.۹ میلیون پوند برای سال ۲۰۱۵ گزارش کرد که پنجمین ضرر سالانه متوالی این خودروساز بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، این خودروساز لوکس انگلیسی سال گذشته ۳۶۱۵ دستگاه خودرو فروخت که در مقایسه با ۳۶۶۱ خودرو در سال ۲۰۱۴ کاهش داشت. اندی پالمر، مدیرعامل استون مارتین در اکتبر به رویترز گفته بود انتظار دارد حجم فروش اندکی بالاتر از میزان فروش سال ۲۰۱۴ باشد.

استون مارتین که برای ساخت خودروهای اسپورت "دی بی ۵" که جیمز باند سوار آن می‌شود معروف است، ۷۱.۸ میلیون پوند در سال ۲۰۱۴ ضرر کرد. این شرکت که به دلیل مدلهای قدیمی و سرمایه گذاری ضعیف از رونق بازار جهانی خودروهای لوکس جا مانده است در حال سرمایه‌گذاری بالایی برای ساخت مدل کراس اوور DBX در یک کارخانه جدید در ولز است.

بر اساس گزارش رویترز، استون پس از انتصاب پالمر به سمت مدیرعاملی این شرکت، ۲۰۰ میلیون پوند از سرمایه‌گذاران بزرگش شامل کویت و شرکتهای سرمایه گذاری خصوصی ایتالیایی تهیه کرد. این شرکت تحت طرحهای توسعه اش، تصمیم دارد تا پایان دهه جاری حدود ۱۵ هزار خودرو تولید کند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید