اتاق‌شناسی با تویوتا سری ۷۰ | اتاق خبر
کد خبر: 355751
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 03:19
سری ۷۰ تویوتا در سال ۱۹۸۴ و به منظور جایگزینی آن با سری ۴۰ روی کار آمد که بعد‌ها به لطف ویژگی‌های خاصی که در آن دیده شد، به عمری بالای ۳۰ سال رسید و هنوز هم تولید آن ادامه دارد

به گزارش اتاق خبر به نقل از  «عصر خودرو»، این خودرو در ژاپن، پرتغال و ونزوئلا ساخته می‌شود و از مهم‌ترین بازار‌های آن نیز منطقه استرالیا و خاورمیانه است.

اتاق‌شناسی با تویوتا سری ۷۰

پیشرانه 3F ابتدا ‌روی این سری نصب شد که بعد‌ها با الکترونیکی‌شدن پاشش سوخت، بدون افزایش قدرت و با یک واحد افزایش گشتاور، به آلایندگی کمتری رسید.
البته امروزه پیشرانه‌های بنزینی 4500‌سی‌سی بنزینی 6 سیلندر و 4500‌سی‌سی دیزلی 8 سیلندر، از بهترین پیشرانه‌هایی است که‌ روی این اتاق نصب می‌شود و جالب‌تر اینکه امکان سفارش پیشرانه دیگری نیز برای آن ممکن نخواهد بود، هر چند که در برخی ‌مناطق مثل بولیوی و کلمبیا، موتور 4 لیتری مشترک با پرادو و تویوتا لندکروزر سری 200 نیز‌ روی این اتاق نصب شده است.
در بین اتاق‌های مختلف سری 70 لندکروزر، کد‌های 70 و 71 مربوط به نمونه‌های دو‌درب اتاق‌دار یا همان کالسکه‌ای آن با طول شاسی کوتاه یا SWB آن است و مدل‌های با طول شاسی متوسط نیز با کد‌های 73 و 74 شناخته می‌شوند.
کد‌های 75 و 77 نیز به همین ترکیب اتاق اما با طول شاسی بلند یعنی LWB آن اختصاص دارد و کد اتاق 75 نیز بیانگر کاربری Troop Carrier آن است که همان وانت اما با کفی بارگیر ساده می‌شود. وانت‌بار‌های سری 70 نیز در هر دو نوع تک و دو‌کابین با کد 79 شناخته می‌شوند. این اتاق در کشور ونزوئلا Machito نام دارد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید