اقتصاد ایران و ترکیه مکمل هم هستند | اتاق خبر
کد خبر: 355808
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 17:02
در دیدار سفیر ایران با مدیرکل کومسک مطرح شد:
در دیدار سفیر ایران با مدیرکل کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی موسوم به کمیته کومسک، زمینه‌های همکاری با این کمیته مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، در دیدار محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران با مدیرکل کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی موسوم به کمیته کومسک، زمینه‌های همکاری با این کمیته مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت. در این دیدار که در وزارت توسعه ترکیه انجام شد ابراهیم طاهریان‌فرد، سفیر جمهوری اسلامی ایران و محمت متین، مدیرکل کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی در مورد اهمیت توسعه همکاری های مشترک با هدف کمک به پیشبرد برنامه سازمان همکاری اسلامی در راستای توسعه رفاه و آسایش کشورهای اسلامی تاکید کردند.
مدیرکل کومسک در این دیدار با اشاره به وظیفه کمیته مذکور در ارائه خدمات به 57 کشور اسلامی، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای قدرتمندی است که بیشترین سطح همکاری را با آن داریم.
وی افزود: برخی وزارت‌خانه‌های ایران مسوولانه در راستای فعالیت‌های کومسک مشارکت دارند و ما از این بابت از آن‌ها تشکر می‌کنیم. علاوه بر اجرای پروژه کارگروه فقرزدایی، پروژه وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران هم با حمایت کومسک اجرا خواهد شد.
در این ملاقات سفیر ایران ظرفیت اقتصادی ایران و ترکیه را مکمل یکدیگر ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم هم‌افزایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی و توانمندی‌های اقتصادی دو کشور موجب توسعه و کمک به دیگر کشورهای اسلامی شود.
طاهریان با اشاره به این که دبیرخانه کمیته کومسک و نیز "دی 8" در ترکیه مستقر هستند خواستار استفاده از ظرفیت‌های این دو سازمان برای توسعه روابط و همکاری با کشورهای اسلامی شود.
کمیته کومسک یکی از کمیته‌های تخصصی سازمان همکاری اسلامی است که در سال 1981 و با تصویب اجلاس سران بنیان شده است. این کمیته در حقیقت مصوبات اقتصادی سران اسلامی را پیگیری و اجرا می‌کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید